Zaxi Restaurant, Yazın Tadını 2022 Yaz Menüsüyle Damaklara Taşıyor

Günün her saatinde misafirlerini zarif, lüks ve samimi atmosferinde leziz ve nitelikli tatlarla buluşturan Maslak’ın gözde mekânı Zaxi Restaurant, 2022 Yaz menüsüne eklediği yeni tatlarla sağlıklı ve hafif beslenmek isteyenler için birbirinden özel alternatifler sunuyor. Ödüllü şef Arif Kemal Doğan tarafından özenle hazırlanan Zaxi Yaz menüsü, damaklarda iz bırakacak kadar iddia taşıyor.

Hilton Istanbul Maslak bünyesinde yer alan ve ‘Şehrin En İyi Otel Restoranı’ ödülüne sahip olan Zaxi Restaurant, 2022 Yaz menüsü ile tadı damaklarda kalacak birbirinden özel lezzete ev sahipliği yapıyor.

Ödüllü şef Arif Kemal Doğan tarafından hazırlanan Yaz Menüsü soğuk ve sıcak başlangıçlardan mevsime uygun yeşilliklerle hazırlanan çeşit çeşit salatalara, pizzalardan burgerlere, makarnalardan et, tavuk ve balık yemeklerine kadar birbirinden enfes lezzetlerle dopdolu. Yaza özel eklenen lezzetler arasında manda sütünden Burrata, Hindistan cevizi sütü ile marine edilmiş levrek parçalarıyla Levrek Crudo, Poşe Levrek Fileto, Bresaola, Lazanya ve Deniz mahsullü Risotto gibi tatlar bulunan menü, tadıyla olduğu kadar sunumuyla da göz dolduruyor.

Menünün yıldız lezzetlerinden olan ve zencefil ile sotelenmiş ıspanak, parizyen patates, kapari ve limon sosu ile hazırlanan Poşe Levrek Fileto ve Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan su muhallebisi Helatiye mutlaka denenmesi gerekenlerden. Menüsünde yazın hafifliğine uygun tatlılar ile birlikte dondurmaya da yer veren Zaxi’de bu yaz, çok lezzetli geçecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın