Gurmelerimizin Önerileriyle İstanbul’un En İyi Steakhouse Mekânlarını Listeliyoruz

Keyifli bir öğlen veya akşam yemeği denilince kalitesi ve lezzetiyle hem göze hem damağa hitap eden bir steakhouse, heyecan verici bir seçenek oluyor. FoodinLife dergimizin 87. sayısında sizler için gurmelerimizden aldığımız öneriler ile İstanbul’un en iyi steakhouse mekânlarını listeledik!

Arda Sayıner– Hürriyet & CNN Gazeteci ve Yapımcı

Gökmen Sözen– FoodinLife Genel Yayın Yönetmeni & Sözen Group CEO

Müge Akgün– Hürriyet Gastronomi Seyahat, Kültür ve Sanat Yazarı

Sermet Severöz– Seyahat & Yaşam Tarzı Köşe Yazarı

Songül Hatısaru– Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı

Günaydın Steakhouse

Günaydın Steakhouse, et severler için benzersiz bir deneyim sunan ve başarısıyla ününü ülke sınırlarının ötesine taşımış bir marka. Günaydın Steakhouse, et konusundaki tecrübesi ve ustalığıyla şapka çıkartılan isim Cüneyt Asan’a ait. Günaydın Steakhouse restoran zincirinin başarısı da Cüneyt Asan’ın deneyiminin ve tarzının her şubesine aktarılmış olmasında yatıyor diyebiliriz. Günaydın; kasap & steakhouse, köfte&döner ve kebap olarak üç ayrı konseptini et severlere sunuyor. Ağız sulandıran menüsünde ise T-bone steak, New York Steak, Dallas Steak ve dana pirzola misafirlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Et severler için benzersiz seçenekler sunan menüsünde Günaydın spesiyal olarak adlandıracağımız diğer imza lezzetleri dana antrikot ve lokum. Günaydın’da tercihinizi kebaptan yana kullanmak isterseniz de Adana Kebap ve Beyti Kebap haricinde beğendili, yoğurtlu ve sebzeli kebap çeşitleri de enfes olacaktır.

Adres: Etiler, Seheryıldızı Sk No:6, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Nusr-Et

İstanbul’un en iyi steakhouse’ları listemizde gurmelerimizden gelen önerilerin en başında Nusr-et Steakhouse bulunuyor. Yurt dışındaki çeşitli gastronomi şehirlerindeki şubeleriyle oldukça rağbet gören Nusr-et, Türkiye’nin en çok tercih edilen gözde restoran zincirlerinden. Keyifli bir öğlen veya akşam yemeği geçirmek için et tercih edenlerin ilk durağı Nusr-et olmalı. Nusr-et, pişirme tekniklerindeki yaratıcılık ve kullanılan ürünün kalitesi gibi unsurlarıyla uzun süredir kazandığı popülaritenin altını başarıyla dolduruyor. Menünün en sevilenlerine gelirsek; Dallas steak, kuzu kafes, dana lokum carpaccio, füme ribeye, lokum, flenk ve şaşlık misafirlerinden tam not alan lezzetler. Et çeşitlerinin yanı sıra Nusr-et imzalı burger de tadılması gereken lezzetler listesinde es geçilmeyecek bir seçenek.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, No: 69/A, Beşiktaş, İstanbul

Elbet

Et severlerin uğramadan geçemeyeceği bir diğer lezzet durağı da Elbet Steakhouse. Elbet misafirleri için menünün zor yanı, karar vermeyi zorlaştıracak dolulukta enfes seçeneklerin olması diyebiliriz. Başlangıç menüsünde et sushi, dana düme, dana carpaccio gibi lezzetler bulunuyor. Favoriler arasında Elbet’in kendi imza lezzetleri olan Et Sushi’si ve Elbet Burger’i yer alıyor. Ayrıca ünlü steak menüsündeki T-Bone ve Toscana, özel soslu seçenekleriyle damakta unutulmaz tat bırakanlardan. Kullanılan özel pişirme teknikleri ve soslarıyla her tabak, sizi Elbet’in müdavimi yapmaya davet ediyor.

Adres: Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, Yaren Sokak, No 6/21, Beşiktaş/İstanbul

Markus Restaurant

İstanbul’da lezzetli ve kaliteli bir et yiyebileceğiniz bir başka lokasyon da Markus. Menüsündeki lezzetlerle müdavimlerinin sayısı oldukça fazla olan Markus, Maslak’ta konumlanıyor. Özellikle Markus Rib, gurmelerden tam not alan özel bir lezzet. Menüsünde çok sevilen bütün kuzu kaburga ve dana uzun kaburga gibi seçeneklerin haricinde Kaburga Köfte Burger veya Tütsülenmiş Kaburga Burger kesinlikle denenmesi gerekenlerden. Enfes salataları, özel reçeteli sosların yer aldığı incelikli menüsü, Markus Restaurant’ın şık tasarımı ve arka planda eşlik eden keyifli müziklerle birleştiğinde misafirlerine adeta bir şölen sunuyor.

Adres: Maslak Mahallesi, Atatürk Oto Sanayi Sitesi No:3, 34485 Sarıyer/ İstanbul

Virginia Angus

Kırmızı etin baş döndürücü versiyonlarını tadabileceğiniz özel bir mekân. Virginia Angus’ta yiyeceğiniz bonfile lokum, ızgara antrikot, Dallas antrikot ve kuzu sırt, damağınızda unutulmaz bir tat bırakıyor. Menüsündeki bol çeşitte hamburgerlerin hiçbiri sizi pişman etmese de özellikle Virginia Burger, müdavimlerinin favori lezzetleri arasında yer alıyor. Cheddar soslu füme tabağı ise Virginia Angus’un nam salmış özel lezzeti. Tavsiye almak isteyen misafirleri için uygulanan şefin seçimi menüsünü seçebilir veya “paylaşımlık menü” ile çeşitli lezzetler tadabilirsiniz.

Adres: Bulvar 216 AVM, Barbaros Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, No:216, Ataşehir/İstanbul

Mürver

Son olarak Gault&Millau 2024 Türkiye Rehberi’nde 1 toque ile yer alan Mürver Restaurant da lezzetli et menüsüyle kaçırılmaması gereken bir deneyim sunuyor. Menüdeki yemekler, restoran içindeki odun fırını ve mangalda pişiriliyor. Mekânda sergilenen dry aged et vitrini de dikkat çekici unsurlardan. Başlangıç, paylaşımlık, ana yemek, tatlı, içecek, bar ve kav menüleri olmak üzere zengin bir seçkiye sahip olan Mürver, sofistike ve çağdaş stili bir araya getiren bir restoran. Tütsülenmiş et ise menünün yıldızları arasında yer alıyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cd.No:57-59, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Sosyal Medya'da Paylaşın