3 Michelin Yıldızlı Şef Clare Smyth FoodinLife 87.Sayımızda!

FoodinLife dergimizin 87’nci sayısında 3 Michelin yıldızlı İngiliz Şef Clare Smyth’i kapağımıza taşıyoruz. Bununla beraber, İstanbul’un en iyi kokteyl adreslerinden Londra’nın tarihî kafelerini ve değerli gurmelerimizin önerileriyle hazırladığımız İstanbul’un en iyi steakhouse mekânlarını listeliyoruz.

E-dergimizi okumak için tıklayın!

3 Michelin yıldızlı Clare Smyth FoodinLife 87. sayımızın kapağında!

Dergimizin yeni sayısında, 3 Michelin yıldızına sahip olan ve bunu 2024 yılında da korumaya devam eden, ilk ve tek İngiliz kadın Şef Clare Smyth’i ağırlıyoruz.

Birleşik Krallık için önemli başarı elde edenlere verilen Britanya İmparatorluk Nişanı’na (MBE) layık g.rülen Smyth, 2018 yılında The World’s 50 Best Restaurants tarafından ‘Dünyanın En İyi Kadın Şef’ unvanı dahil pek çok ödüle sahip bir isim. Kendisiyle hem Core by Clare Smyth hem de Oncore by Clare Smyth mutfaklarını konuşurken, kadın şeflerin mutfaktaki yerlerine ve Türk mutfağına da değindik.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Genel Müdürü Ali Tunç Batum ile ağırlama sektörünün incelikleri yeni sayımızda!

İstanbul Boğazı’nda konumlanan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un Genel Müdürü Ali Tunç Batum ile ağırlama sektörüne ve otel işletme yönetimine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirirken, bu alana ilişkin gelecek öngörülerini de konuştuk.

Gurmelerimizin önerileriyle İstanbul’un en iyi steakhouse mekânlarını listeliyoruz!

İstanbul gastronomisinde önemli bir yere sahip olan steakhouse’ların lezzetine karşı koymak ne mümkün! Özel tekniklerle ve garnitürlerle servis edilen etlerin, konuklarına unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşatan mekânlarını gurmelerimizin rehberliğinde inceliyoruz.

İstanbul’un en iyi kokteyl adreslerini mercek altına alıyoruz!

Miksolojistlerin hünerlerini sergilediği kokteyl barları FoodinLife’ın 87’nci sayısında listeliyoruz. İstanbul’un gözde ve her daim kaliteyi ön plana çıkartan kokteyl adreslerini bu sayımızda bulabilirsiniz.

Yurt dışı harita bölümümüzde ise gastronomi başkentlerinden biri olan Londra’nın tarihî kafelerini derliyoruz!

Londra, tarihini bugüne ustalıkla taşıyan en önemli gastronomi destinasyonlarından bir tanesi. İngiltere tarihinde sosyal kültürü şekillendirmede publar kadar kafeler de çok büyük role sahip. İngiliz kahvaltısı, çay kültürünün büyüsü ve geleneksel lezzetleri ile Londra’nın tarihî kafeleri bizleri bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Dergimizin 87. sayısında Londra’nın tarihî kafelerini sizin için mercek altına aldık.

Sosyal Medya'da Paylaşın