Ruhun Mistik Tatlar ile Buluşması; PARAGON Serisi

Swissotel the Bosphorus 16 Roof Restaurant’da  geçtiğimiz gün gerçekleştirilen, Paragon Cordial lansman etkinliğini Monin Orta Doğu ve Türkiye Key Account Müdürü Batuhan Binkanat ile değerlendirdik.

 

Dünyanın her yerindeki profesyonel barmen, barista ve şefler tarafından tercih edilen ve gurme lezzetleriyle tanınan Monin, ürünlerinde tamamen doğal, en yüksek kalitedeki meyveleri kullanması aynı zamanda yağ, glikoz, yapay tatlandırıcı ve katkı maddesi içermemesi sebebiyle öne çıkan markalar arasında yer alıyor.

Özgün tatlar arayışıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren Monin, yeni nesil “Paragon Cordial” serisini bu defa Türkiye ile buluşturdu.  Etkinliğe Espresso Lab, Max Royal Otelleri, barmen, restoran, otel müdürleri katılım sağladı.

 

 

Hoş geldiniz Batuhan Bey. Bize sizden ve Paragon etkinliğinden bahsedebilir misiniz? 

Şu anda Paragon’umuzun dünya çapında lansmanını yapıyoruz. Paragon bizim uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir ürün. Avrupa’da daha önce bu ürün 2017- 2018 yıllarında lanse edildi fakat Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Amerika’ya yeni yeni ulaştırıyoruz. 2 yeni serimizi Türkiye’ye getiriyoruz. Genel olarak barmenler adına ürettiğimiz bu ürünün Türkiye’ye de yararı olacağını düşünüyoruz. Bu bizim ilk özel etkinliğimizdi, güzel yorumlar da aldık. Bizleri destekleyen misafirlerimizle birlikte çok güzel bir sonuç ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz. Etkinliğimizin sonucunda umuyoruz ki ilgililerin bar-restoran menülerine katkı sağlayabiliriz.

 

Sizi diğerlerinden özel kılan şey nedir?

Paragon ile beraber dünyada herhangi bir rakibi olmayan bir ürün ortaya çıkarmış olduk.  Hem tatlı hem de ekşi tada sahip bir ürün ortaya çıkarmayı amaçlamıştık. Daha önce gastronomi alanında bir ürün ortaya koymayı amaçladığımızda bunun bilinmeyen lezzetler içermesine özen gösteriyoruz. Mesela ham maddelerini insan eli değmemiş ormanlardan bularak, yıllar boyu süren turlarımız sonucunda ortaya çıkartarak bir ürün çalıştığımız için şu anda rakibimizin olmamasının bizi diğerlerinden ayıran en özel faktör olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Medya'da Paylaşın