Raffles İstanbul, Gaziantep Mutfağının Lezzetlerini Sunmaya Hazırlanıyor

2-5 Mayıs tarihleri arasında sadece akşam yemeklerinde gerçekleşecek bu özel deneyimde, Raffles İstanbul, Gaziantep mutfağının eşsiz tatlarını konuklarına sunacak.

Raffles İstanbul, lezzet tutkunlarını Gaziantep’in enfes mutfağıyla buluşturmak için hazırlıklarını tamamladı. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmiş Gaziantep mutfağının en özel ve otantik lezzetlerini sunacakları bu özel şölen için Raffles İstanbul’un kapıları açılıyor. Executive Şef Okan Aydemir ve Şef Doğa Çitçi’nin özenle hazırladığı yedi aşamalı tadım menüsü, misafirleri unutulmaz bir Raffles gastronomik yolculuğa çıkaracak.

Gaziantep’in sıcak ve samimi mutfağının yansımalarını taşıyan bu özel deneyimde, misafirler soğuk başlangıçlarla başlayacakları lezzet yolculuğunda, patlıcan, tatlı biber, haylan kabağı ve tüylü acur dolmaları gibi yöresel lezzetlerle karşılaşacaklar. Ardından sıcak başlangıçlarla devam edecek menüde, kuzu kol ve çağla aşı gibi seçkin lezzetler konukları bekliyor olacak.

Ana yemeklerde ise, Gaziantep’in meşhur kebapları olan keme kebabı, taze sarımsak kebabı ve yeni dünya kebabı gibi başyapıtlar Raffles İstanbul’un sofralarında yer alacak. Tatlı olarak ise Gaziantep peynirli irmik helvasıyla lezzet yolculuğu tatlı bir noktayla son bulacak.

Bu eşsiz lezzet şöleni için Raffles İstanbul’da sınırlı sayıda rezervasyon imkanı bulunuyor. Katılımcılar, bu özel etkinlikte Gaziantep mutfağının zengin lezzet dünyasını keşfetme fırsatını kaçırmamak için hemen yerlerini ayırtabilirler.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın