Tat Gıda’nın Yeni Vizyonu: “Bir Dünya Markası Olacağız”

Tat Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veysel Memiş, şirketin stratejik hedeflerini açıkladı ve Tat’ı gıda sektöründe bir dünya markası yapma kararlılıklarını vurguladı.

Tat Gıda, gıda sektöründe dünya çapında tanınan bir marka olma hedefiyle yola çıkıyor. Tat Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veysel Memiş, Memişoğlu Tarım’ın ana hissedarı olmasıyla birlikte şirketin stratejisi ve hedefleri hakkında bilgi verdi. İki şirketin birleşmesinin, güçlü bir sinerji yaratacağını belirten Memiş, operasyonel verimliliği artırmak ve yenilikçi ürünlerle pazarlardaki varlığını güçlendirmek için kararlı olduklarını vurguladı.

“Yeni ürünler ekleyeceğiz”

Memiş, Tat Gıda’nın yeni iş stratejisiyle ilgili olarak, ürün gamlarını genişleterek iç ve dış pazarlardaki gücünü artıracaklarını ifade etti. Ayrıca, Tat Bakliyat’ın bulunduğu uluslararası pazarlarda Tat Gıda’nın da varlığını güçlendireceklerini belirtti. Yeni dönemde Tat markasının büyüme adımlarını güçlendireceklerine inanan Memiş, sektördeki yatırımlarını artırarak ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Tat Gıda’nın geleceğe dönük planları arasında yenilikçi ürünlerin yanı sıra ileri teknolojili hat yatırımlarının da yer aldığını açıklayan Memiş, ihracatlarını arttırarak uluslararası alanda daha güçlü bir konuma gelmeyi hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, global yardım kuruluşlarıyla olan iş birliklerini genişleterek Tat Gıda’nın uluslararası arenadaki etkisini artırmayı planladıklarını söyledi.

“Global yardım kuruluşlarında en büyük tedarikçi markalardan biriyiz”

Memiş, “Yardım kuruluşlarına yapılan toplu satışları Tat Gıda için de en iyi şekilde değerlendireceğiz. Tat Bakliyat olarak 2000’den beri UN World Food Programme’ın (WFP) en büyük tedarikçilerinden biriyiz. Bu kapsamda Tat Gıda, açıklama yaptığımız üzere, 2 milyon USD seviyesindeki ilk sevkiyatını tamamladı. Uluslararası yardım kuruluşları ile ihracat ve toplu satış bağlantılarımızı genişletecek yeni tedarikçi anlaşmaları imzalamak üzere hızla çalışıyoruz” dedi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın