Gastronomi Uzmanlarına Avrupa’dan Ödül

Türk yemek kültürünü Türkiye sınırlarını aşıp Avrupa’da tanıtmayı başaran Türk Gastronomi Uzmanları, Türkiye’nin Lezzet Elçileri – Eurotürk Gastoherolar” etkinliğiyle çeşitli ödüllere layık görüldü.

Törende Türk mutfağının Avrupa’da da duyulmasına katkı sağlayıp taçlandırılan 50 Türk “Şükran ve Başarı Ödülleri” ne layık görüldü. Ödül gecesinde bazı iş insanları ödüllerini bizzat alırken bazılarının da yakınlarına takdim edildi.

Ödül alanlar arasında, Hüseyin Özer’in haberine göre Berlin’in sevilen restoranı San Marco’nun kurucusu ve sahibi Adnan Öz ile İngiltere’de Türk mutfak kültürünü tanıtan ve İngiliz Kraliyet Ailesi’nin aşçısı Hüseyin Özer de bulunuyordu. Bunun yanında döner büfesi açan Kadir Numan, Egetürk sucukları üreticisi Burhan Öngören, Marmara zeytin markasını tanıtan Hüseyin Kuru’da ödülleri taktim edilen diğer isimler arasında bulunuyor.

 

Gece sonunda törende yaptığı konuşmayla Vasfi Pekman; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, Avrupa’daki lezzet elçilerimizi Türk sektör profesyonelleriyle buluşturmayı sürdüreceğiz. Türkiye sizlerle gurur duyuyor” dedi. TDU Başkanı ve Berlin’de döner fabrikası sahibi Remzi Kaplan’da Türk iş insanlarının Avrupa’da daha başarılı olacaklarına dair umutlu olduğunu dile getirdi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın