Sözen Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.

Genel Yayın Yönetmeni & Genel Müdür: Gökmen Sözen

Yazı İşleri: Özlem Gürpınarlı Güneş

Grafik Tasarım: Büşra Tamdoğan Gökalp

Satış Müdürü: Şeyma Begüm Duygun

Satış Temsilcisi: Görkem Ersoy

İş Geliştirme Müdürü: Sebla Genç

Yönetim Adresi: 19 Mayıs Mah. 19 Mayıs Cad. Arkon Residence No: 20/B D:2 Fulya-Şişli/İstanbul

Hakkımızda

Sektördeki yolculuğuna 2007 yılında başlayan Sözen Yayıncılık ve Organizasyon gastronominin yanı sıra birçok alanda hizmet verdi. Ajans hizmetleri, fotoğrafçılık, prodüksiyon ve danışmanlık alanlarında çalışmalar yürüttü. Zaman içerisinde gastronomi alanında farkını ortaya koyan Sözen Yayıncılık, sektörün bütün katmanlarıyla iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.

Değişen dünya düzeninde teknoloji ve iletişime ayak uyduran ve yenilikçi çizgisini her zaman koruyan Sözen Yayıncılık, Türkiye gastronomisine katkı sağlayan dünya gastronomisini de yakından takip ediyor. Öyle ki Sözen Yayıncılık bugün dünyaca ünlü şefleri Türkiye’de bir araya getiriyor.

Sözen Yayıncılık yaratıcılığını ve farklılığını kendi bünyesinde çıkarttığı FoodinLife ve Patisserie by FoodinLife dergilerinde göstermektedir.

İçeriğinde tüm firmaların iletişim bilgilerinin bulunduğu ve her yıl yayımlanan ‘FoodinLife Sektör Kataloğu’da bünyesinde yer alan diğer bir yayındır.

Faaliyetlerini 11 yıldır kesintisiz olarak sürdüren Sözen Yayıncılık Organizasyon Turizm Gıda San. ve Tic. A.Ş, basılı ve dijital yayınlarıyla da sektörün önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Haber Portalı (www.foodinlife.com) ile sektörel gelişmelerin en hızlı ve güvenilir takipçisi oluyor. Türkiye’den ve dünyadan gastronomi alanında yenilikleri takip ediyor.

Bir diğer haber portalı Food in Life Gastronomi ile, mutfak şeflerinden, yiyecek-içecek müdürlerine, otel ve restoran yöneticilerinden gurmelere kadar sektörle ilgili yaptığı haberlerle pek çok insana ulaşıyor.

Sözen Yayıncılık organizasyon alanında ise Türk ve dünya gastronomisi adına önemli başarılara imza atıyor. Düzenlediği konferanslar ile Türk gastronomisini Türkiye ve dünya çapında tanıtmayı hedefliyor.

Bu bağlamda 2015 yılından itibaren Türkiye’nin önemli turizm ve gastronomi destinasyonları arasında yer almak amacıyla düzenlediği Türkiye’den dünyaya yayılan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı ile de bu hedefine ulaşmıştır.

Her yıl İstanbul’da ve çeşitli illerde gerçekleştirdiği dünyanın en prestijli organizasyonu Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı ile farklı temaları konuşmak üzere dünyaca ünlü Michelin yıldızlı ve dünyanın en önemli listelerinden The World’s 50 Best Restaurants ve Gault Millau’da üst sıralarda yer alan birçok başarılı şefi bir araya getiriyor.

Sözen Yayın ve Organizasyon markası olan Gastroway Türk gastronomisi adına önemli bir ilke imza atıyor. Türk mutfağını, kültürünü, tarihini dünyaya tanıtmayı amaçlayan Gastroway aynı zamanda günümüz Dünya gastronomisinin tarihle ilişkisini de ortaya koymayı hedefliyor. Gastroway dünyanın farklı bölgelerinden yıldız şefleri, dünya gastronomisinin önemli yazar ve basın mensuplarını, gurmeleri her yıl Türkiye’nin farklı noktalarında buluşturuyor.

Sözen Yayıncılık gastronomi alanında düzenlediği Local Chef, Osmanlı Saray Mutfağı Yarışması ve Sempozyomu, Pastry of İstanbul adında düzenlediği yarışmaları da bulunuyor.

Tel: +90 212 213 10 50

E-mail: sozen@sozen-group.com

Sözen Group: www.sozen-group.com

Sosyal Medya'da Paylaşın