Fransız Pastacılığının En Şık Yansıması: Fauchon Paris Türkiye

Fauchon Paris, yüzyılı aşkın süredir dünyada öne çıkan markalardan birisi. Fauchon Paris Türkiye ise Fransız pastacılığını Türkiye’ye ustalıkla taşıdı ve o zamandan beri lezzet severlerden tam not alıyor. Dergimizin 87. sayısında Fauchon Paris Türkiye Genel Müdürü Halit Elüstün ile Fauchon Paris’in Türkiye’deki konumu, ürün gamı ve gelecek projelerini konuştuğumuz bir sohbet gerçekleştirdik.

Fransız pastacılığının dünyaya açılmış en kaliteli örneklerinden Fauchon Paris. 1886 yılında Paris’te hayata geçmiş olan ve köklü geçmişiyle global bir marka. Kaliteli lezzeti ararken yaratıcılık ve tutkuyla hareket eden Fauchon Paris hem zamanın ruhuna saygılı hem de Fransız mutfağına bağlı kalmanın verdiği ilham ile lezzet severlere üstün kalitede ürünler sunuyor. 138 seneyi bulan deneyimiyle perakende kiosklardan otel & catering hizmetine kadar geniş bir organizasyon yapısına sahip. Türkiye’de şu an Zorlu Center, Yalıkavak Marina ve Mall of İstanbul olmak üzere üç şubede daha çok patisserie, bakery, snack, yemek menüsü ve bar hizmetiyle yer alıyor. Fauchon Paris Türkiye Genel Müdürü Halit Elüstün, gıda sektörüne aşina olan bir ailede büyümüş. 20 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak çalışıyor ve şu anda Fauchon Paris Türkiye’nin Genel Müdürü görevinde. Kariyer serüvenini; “Global markaların Türkiye temsilciliklerinde yöneticilik yaptıktan sonra son olarak küçük bir lokal markanın büyümesini sağladım.” sözleriyle özetliyor. Fauchon Paris ile yollarının kesişmesi de RMA Holding ile oluyor.

“Sadece en iyi ürünleri içeriklerimizde kullanıyoruz”

Fauchon Paris Türkiye, lezzet severler tarafından oldukça ilgi gören bir marka. Bu başarının sırrının her şeyden önce ürünün özüne sadık kalmaktan geçtiğini şöyle anlatıyor Halit Bey: “Tüm reçetelerimiz Fransa’dan onaylı. Bu reçetelerde yüksek standartlı ürünler kullanabiliyoruz.”

Gelenekselleşmiş ve markanın klasikleri hâline gelen tariflerin dışında özgün ve farklı yeni ürünlerin de menüye eklendiğinden bahseden Halit Bey, üretim sürecindeki en önemli kıstaslarının kullanılan malzeme kalitesi olduğunun altını çiziyor ve ekliyor: “Sadece en iyi ürünleri içeriklerimizde kullanıyoruz.”

Ürün gamı ve en sevilenler

Fauchon Paris Türkiye’de en çok sevilen lezzetin açık ara makaron olduğunu söylüyor Halit Bey. En popüler çeşidi de kendisinin de en sevdiği olan Frenk üzümlü makaron. Bir diğer favorinin ise kruvasan olduğunu öğreniyoruz. Halit Bey: “Kruvasanlarımızı en iyi un ve gerçek Fransız tereyağı ile yapıyoruz. Bu da misafirlerimiz arasında tercih sebebi oluyor.” Bunlara ek olarak; “Sütlü çikolatalı eklerimizin fanları olduğunu da söyleyebilirim.” diyerek favori listesinin başını çeken lezzetleri bizimle paylaşıyor.

Fauchon Paris Türkiye’nin gelecek hedefleri üzerine

RMA Holding bünyesinde yer alan Fauchon Paris Türkiye, Azerbaycan kaynaklı bir holding. İnşaat, turizm, gıda ve hizmet sektöründe birçok iş koluna sahip ve Azerbaycan, Türkiye, Dubai, Yunanistan olmak üzere birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Fauchon Paris Türkiye’yi ileri taşımak için RMA Holding’in projelerinden şöyle bahsediyor Halit Bey; “Şimdiden Antalya Land of Legends ve Acarkent olmak üzere iki yeni projemizin imzasını attık. Mart ve nisan aylarında açılışı yapmayı planlıyoruz.” Fauchon Paris Türkiye’nin misyonunu: “Lüksü ve kaliteyi daha fazla lokasyonda sunmayı planlıyoruz.” diyerek ifade eden Halit Elüstün, gelecek sene içerisinde Türkiye’de beş şubeye ve 2025 sonunda ise on şubeye ulaşmayı hedeflediklerini aktarıyor. Elüstün ayrıca eş zamanlı olarak da Dubai ve Azerbaycan Fauchon projelerini hayata geçirme aşamasında olduklarını aktarıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın