İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları

Yeme-içme alanına farklı renklerle ve lezzetlerle hoşluk katan kokteyller, pek çok tadı bir arada sunabiliyor. Özellikle deneyimli ellerden çıkan bu içecekler, şaşırtıcı aromalarla dikkat çektikleri kadar sunum tarzlarlarıyla da ön plana çıkıyor. Lezzetli kokteyllerin barlarını seçmek zor olsa da İstanbul’un en iyi kokteyl mekanlarını sizler için derledik.

Allen Kitchen & Cocktail

Anadolu Yakası’nın popüler lokasyonlarıdan biri olan Suadiye’de Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Allen Kitchen & Cocktail, başarılı lezzetleriyle olduğu kadar dikkat çekici kokteylleriyle de misafirlerinin beğenisini kazanıyor. ‘Kendine özgü, yaratıcı, kozmopolitan mutfak ve bar menüsüyle en kaliteli hizmeti sunmayı hedefleyen’ mekânın deneyimli bir bar ekibi var. 40’a yakın imza kokteyl ve klasik kokteyl seçeneği sunan Allen Kitchen & Cocktail’de kullanılan her püre ve şurup el yapımı olarak hazırlanıyor. Alışılagelmişin dışında sunum yapılan bardaklarla da ilgi çeken mekânda Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da yemekler servis ediliyor.

Adres: Suadiye, Bağdat Cad. No:477/B, Kadıköy/İstanbul

Tel.: 0216 483 36 83

The Townhouse

Gault&Millau Türkiye Rehberi 2024’te ‘En İyi Miksoloji Ödülü’ ve 1 toque alan mekân, Eren ve Kerem Canatar tarafından kuruldu. Anadolu Yakası’nın gidilmesi gereken mekânlarından biri olan The Townhouse, mutfağının yanı sıra kokteylleriyle de tanınıyor. İnfüzyon tekniğiyle hazırlanan kokteylleri ile Suadiye’nin gözdelerinden olan mekân, servisi ve yüksek konukseverlik standartları ile misafir memnuniyetini üst noktada karşılıyor. İstanbul’un en iyi kokteyl barlarından biri olan mekâna önceden rezervasyon yaptırarak gitmek iyi olacaktır.

Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sok. No:13 Kadıköy/İstanbul

Tel.: 0216 463 14 15

Mathilda’s Cocktail Bar

Anadolu Yakası’nın bir başka gözde kokteyl mekânı olan ve Gault&Millau Türkiye Rehberi 2024’te bar kategorisinde 1 toque alan Mathilda’s Cocktail Bar, eşsiz lezzete sahip içecekleriyle gönüllerde taht kuruyor. Şubat 2019’da kurulan mekân, alkollü ve alkolsüz olmak üzere pek çok kokteyli ve içki çeşidi menüsünde bulunduruyor. Öte yandan dilden dile dolaşan Mathilda’s Cocktail Bar’ın bu başarılı lezzetlerinin arkasında, kurucularının ödüllü barmenler oluşu yatıyor: Vedat Akar ve Murat Güney. Kokteyller, mevsimlik ve taze ürünlerle hazırlanıyor. Bununla beraber, karbon ayak izini azaltmak ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için Mathilda’s Cocktail Bar’da kullanılan malzemeler geri dönüşümlü ve yerel ürünler şeklinde tedarik ediliyor.

Adres: Caferağa, Moda Cad. Kadıköy/İstanbul

Tel.: 0541 572 73 30

Alexandra Cocktail Bar

Ahşap evlerin hakim olduğu, İstanbul Boğazı’nın komşusu Arnavutköy’de konumlanan ve Gault&Millau Türkiye Rehberi 2024’te bar kategorisinde 1 toque alan Alexandra Cocktail Bar, semtin barlar sokağında konumlanıyor. Şehrin en etkileyici ve en iyi kokteyl menülerinden birine sahip olan mekân, aynı zamanda İstanbul manzarasıyla da nefes kesici. Kendi imza kokteylleri ile beraber klasik lezzetleri de misafirlerine servis eden Alexandra Cocktail Bar’da; Yunan mitolojik tanrılarının isimlerini taşıyan Aphrodite, Cronus, Eros gibi tatlı ve ekşi tatların olduğu kokteyller ile klasik Negroni ve Margarita gibi içeceklerin denenmesi tavsiye ediliyor. Her biri sanat eseri olan kokteylleri Boğaz manzarasına karşı yudumlanın ayrı bir keyif olduğunu da belirtmek gerek.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cad. No:50, Beşiktaş/İstanbul

Tel.: 0530 287 58 48

Goose No.25

Kuruçeşme’de bulunan ve dört arkadaş tarafından kurulan Goose No.25, bar konusunda dünyanın en iyilerini ağırlıyor. ‘One Night Bar’ konseptini sunan mekânın imza kokteyllerinin arkasında, beş Türkiye şampiyonluğu olan ve aynı zamanda mekânın ortaklarından Osman Baycan bulunuyor. Pazartesi günleri kapalı olan Goose No.25’e gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: Arnavutköy, Kuruçeşme Cd. 25B, Beşiktaş/İstanbul

Tel.: 0537 443 82 99

Monkey İstanbul

İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda tarihi bir binanın terasında bulunan Monkey İstanbul, kendine özgü renkli kokteylleri ve DJ setleri ile biliniyor. Gülin-Yücel Özalp imzalarını taşıyan kokteylleri, ister gün batımına karşı ister İstanbul’un gece ışıklarına karşı yudumlayabilirsiniz. İstanbul’a yeniden hayran bırakacak Haliç manzarasını izleyebileceğiniz Monkey İstanbul’un kokteyl menüsü, mekânın imza kokteylleri ile beraber dünya klasiklerini de içinde barındırıyor.

Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası, Teras Katı, Şişhane, Beyoğlu/İstanbul

Tel.: 0532 605 81 56

La Boom Emirgan

Emirgan’da bulunan La Boom, İstanbul’un en iyi kokteyl barlarından biri. 2012 yılından beri birçok kokteylseverin vazgeçilmez mekânı olan La Boom, bahar ve yaz aylarından misafirlerini terasında ağırlıyor. Hafta sonu ziyaretlerinde mutlaka rezervasyonla gitmeniz tavsiye edilen mekânın imza kokteylleri ile beraber klasik kokteylleri de bir o kadar baş döndürüyor. La Boom’un yemek menüsü ise Arthur Vonderheyden’in mutfağından çıkıyor.

Adres: Emirgan, Sakıp Sabancı Cad. No: 14/A, Sarıyer/İstanbul

Tel.: 0212 277 88 07

Sosyal Medya'da Paylaşın