Sam Buckley fırın, şarküteri ve bir çömlek atölyesini birleştiriyor

Where The Light Gets In’in Michelin yıldızlı şefi Sam Buckley ve ekibi, en yeni girişimleri Yellowhammer’ı duyurdu. Önümüzdeki ay Stockport’ta açılacak olan mekan bir fırın, şarküteri ve çömlek atölyesini bir araya getiriyor.

Lower Hillgate’deki eski Tudor Cafe’yi devralan yeni mekan lezzetli unlu mamüller ve şarküteri ürünleri sunarken özel üretim bardak ve tabakları da ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Çömlek ustası Joe Hartley tarafından yönetilecek olan atölyede el yapımı seramikler de üretilecek.

Michelin yıldızlı Sam Buckley ve ekibinin hazırladığı taze pişmiş çörekler, sandviçler, kurabiyeler ve tartların yanı sıra bagetler ve ekşi mayalı çavdar ekmeği Yellowhammer’ın özel lezzetleri. İngiltere’de yetiştirilen ve öğütülen organik un ve diğer yerel malzemeleri kullanarak küçük İngiliz çiftliklerini desteklemeyi amaçlayan Buckley, kendi çiftliğinde yetiştirdiği ürünlerle ödül aldığı Where The Light Gets In ile benzer bir yaklaşım izliyor. Özel müzik gruplarıyla konuklarına keyfli dakikalar yaşatmaya hazırlanan Yellowhammer, Cuma ve Cumartesi günleri doğal şarap ve pizza gecelerine de ev sahipliği yapacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın