Joe Flamm Chicago’da Rose Mary isimli yeni bir restoran açtı

Uzun zamandır beklenen Rose Mary restoran, şef Joe Flamm tarafından Chicago’da kapılarını açtı. Şef Joe Flamm, “Restoranın adı, Adriyatik kıyısı boyunca İtalya’dan Hırvatistan’a uzanan şifalı bitki biberiyeden geliyor. Ama aynı zamanda, ismi İrlandalı büyükannem Rose ve İtalyan büyükannem Mary’den geliyor” dedi.

Flamm, yeni restoranı için şu açıklamalarda bulundu: “Mahalle lokantası havasına sahip olmasını istiyorum. Barda oturup bir tabak makarna yiyip ve içki içebileceğiniz bir yer gibi hissedilmesini istiyorum.”

Flamm’a göre Rose Mary, Balkanlar’ın hikayesini yemeklerle anlatıyor ve Chicago mutfaklarında çoğunlukla gözden kaçan bir sahil bölgesini vurguluyor. İtalya ve Hırvatistan’ı kapsamlı bir şekilde gezen, aile toplantılarında kültür ve gelenekleri öğrenen ve yıllarını menüyü araştırmak için harcayan şef, öğrendiklerini restoranına yansıtacak.

Rose Mary’deki yemekler, deniz ürünleri, baharatlar ve tabii ki Flamm’ın ev yapımı makarnasına odaklanıyor. Restorandaki tüm yemekler odun kömürü ateşinde pişiriliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın