İzmir GastroFest bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek!

İzmir GastroFest bu yılki etkinliğini dijital ortamda gastronomi severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. 25 Ekim Pazar günü saat 10.00’da dijital ortamda gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli isimler yer bulacak.

İzmir GastroFest tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Bu yılın temasını yemeğin iletişim boyutunun önemini vurgulamak için ‘Yemek ve İletişim’ olarak belirlemiştik.

Amacımız, yurt içinden ve dışından konunun uzmanları isimleri, şefleri, kanaat önderleri ile yeme-içme severleri büyük bir sofra etrafında toplayarak mutfağımızın, yemeklerimizin felsefesini anlatırken lezzetini göstermekti.

Ancak Covid-19 bütün planlarımızı değiştirmemize, yeni bir mecrayı denememize neden oldu. Etkinliğimizi ertelemek yerine teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanmayı seçtik. Açık havada bile olsa bulaşma, bulaştırma riskini göze almak istemedik.

Bu yıl ki etkinliğimizde sizlerle dijital ortamda buluşuyoruz. Ama yine dolu dolu bir programla karşınızda olacağız.  Dünyaca ünlü şefler ve yeme-içme yazarlarının konuşmaları, atölyelerle devam edecek, etkinliğimiz her zamanki gibi bir caz konseri ile sona erecek.

Başladığı günden beri Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile düzenlediğimiz İzmir Gastrofest’in açılış konuşmasını Bakan Yardımcımız Sn. Özgül Özkan Yavuz gerçekleştirecek .

Johanna Mendelson Forman, Hüsamettin Koçan, Mine Ataman, Saffet Emre Tonguç, Özge Samancı, Elisabeth Luard, Asma Khan konuşmacı olarak katıldığı İzmir GastroFest’te

Ayrıca:

* Maksut Aşkar, Osman Sezener, Şemsa Denizsel, Murat Deniz Temel, Olia Hercules , Asma Khan, Ayşegül Talu, Pelin Çakar gibi şeflerle www.izmirgastrofest.com.tr web sayfasında yayınlanan menü ve malzeme listesini önceden temin ederek aynı anda yemek yapabilirsiniz.

*Ya da yine web sayfamızda yayınlayacağımız restoranlardan birkaç gün önce kayıt yaptırarak ‘İzmir Gastro Fest’e özel indirimli menüyü ısmarlayabilirsiniz.

*İsterseniz Ursula Heinzelmann’ın ‘Peynir-şarap eşleşmesi’ workshop’u için de önceden web sayfasında ilan edilen şarapları ve peynirleri de temin ederek hazırlıklı ekran önüne oturabilirsiniz.

Türkiye’de yeme-içme kültürüne önem veren, gastronomi konusunda dünyadaki eğilimleri merak eden, seyahat etmeyi seven ve damak tadına güvenen ya da geliştirmek isteyen her yaşta insanı, üniversitelerin gastronomi bölümleri öğrencilerini, turizm ve restoran sektöründe çalışanları www.izmirgastrofest.com.tr web sayfasından ücretsiz kayıt yaptırıp, dijital ortamda farklı bir lezzet yolculuğu deneyimine davet ediyoruz…

25 Ekim Pazar saat 10.00’da İzmir GastroFest’te görüşmek üzere…”

Sosyal Medya'da Paylaşın