Happy Moon’s yaz tatlılarında iddiasını ortaya koyuyor

1999 yılında Kadıköy’de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s emin adımlarla büyümesini sürdürüyor. Ulaşılabilir fiyat ve lüks kavramlarını cafe ve işletmeciliğe uygulayarak, dünya markası olma misyonuyla yola çıkan marka, odağına kaliteyi, hijyeni ve tazeliği koyuyor. Yaz tatlılarında da farkını ortaya koyan Happy Moon’s’u Ar-Ge Şefi Fırat Altay’dan dinledik.

Happy Moon’s 21 yıldır misafir beklenti ve taleplerini yaptığı işin merkezine koyarak, Türk ve dünya mutfağının en önemli lezzetleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin yanı sıra Bakü’de de şubeleri bulunan zincir restoran, profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan menülerinde; dünya mutfağını bir araya getiriyor. Fırat Altay, misafirlerin birbirinden lezzetli çeşitlerin yer aldığı kahvaltı ile güne başladıklarını belirterek, “Mekanımızda farklı damak tatlarına hitap eden, günün her saati menümüzün keyfini çıkarabileceğiniz 170 çeşit ürünümüz ile tüm güne yayılan bir keyif sunuyoruz” diyor.

Yaklaşık 22 yıldır bu sektörde çalışmalarını sürdüren Altay, son 10 yıldır Executive Chef olarak yurt içi ve yurt dışında edindiği birikimlerini Ar-Ge / konsept geliştirme çalışmalarında farklı segmentteki işletmelerle paylaşmaya devam ediyor. Yurt dışında da kendi markasını kurarak 2 yılı aşkın bir süredir deneyim elde etme imkanı elde eden başarılı şef, uzun yıllardır Happy Moon’s ailesinde Ar-Ge eğitmen ve ürün geliştirme şefi olarak görev alıyor.

Happy Moon’s yaz tatlılarıyla öne çıkıyor

Happy Moon’s menülerini senede iki defa revize ederek, beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda güncelliyor. Mevsimsel etkiler sebebiyle yeni sezon tatlılarında hafif ve rafine geçişler yapan marka, yazın hafif ve fresh lezzetlerin daha çok tercih edilmesi sebebiyle 2 yeni tatlı satışa sunuyor. Başarılı şef bu özel lezzetleri bizimle paylaşarak, “Magnolia kreması ve mevsim meyveleri ile lezzetlendirdiğimiz Meyveli Maggimiz misafirlerimiz tarafından çok sevildi. Paris Breastimizi de mevsim koşullarına göre revize ederek yaza uygun kreması ile tatlı sever misafirlerimize sunduk. Öte yandan iddialı lezzetlerimiz arasında ise; büyük porsiyonlar ve şık sunumlarla servis ettiğimiz tatlılarımızdan Paris Breast ve Everest bulunuyor. Klasiklerimizden olan çilekli pasta ve kızarmış dondurma da en çok tercih edilen ürünlerimizin başında geliyor” ifadelerini kullanıyor.

“Tatlının yemek finalinde misafirlerimizin önceliği olduğunu biliyoruz”

Happy Moon’s’ta tatlılar tek bir merkezden bütün şubelere ulaşarak, şeflerin son dokunuşlarıyla servise sunuluyor. Sürdürülebilir standart normların kendileri için ön planda olduğunu sözlerine ekleyen Fırat Altay, “Yurt içi ve yurt dışında Ar-Ge araştırmaları eşliğinde yabancı kaynakları ekipçe takip ediyoruz ve birbirimizle bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Yıllardır sektörde var olan bir marka olarak tatlının yemek finalindeki keyifli imzasının ya da kahvenin yanındaki eşsiz arkadaşlığının misafirlerimizin önceliği olduğunu biliyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Misafirlerimizin geri dönüşlerinin doğru analizi Ar-Ge çalışmalarımızın omurgasını oluşturuyor”

Happy Moon’s Ar-Ge ekibi olarak ürün geliştirme alanına daha fazla zaman ayırmanın ve yatırım yapmanın öneminin bilincinde olduklarını ifade eden Altay sözlerini şöyle tamamlıyor: “Bu alanlarda kendimizi geliştirmeyi sürdürmek ve daha fazla katkı değer sağlayacak kaynaklara yönelmek sektörde şimdiye kadar ki en temel hedefimiz oldu. Bundan sonra da aynı hedef doğrultusunda ilerleyeceğimize inanıyorum. Misafirlerimizin güncel menümüze yorumlarının ve geri dönüşlerinin doğru analiz edilerek yeni menüye yansıtılmasını sağlamak ve menü güncellemelerimizi zamanında yapmak Ar-Ge çalışmalarımızın omurgasını oluşturuyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın