GastroAntep Hasat Günleri start verdi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinasyonunda, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) iş birliği içinde bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘GastroAntep Hasat Günleri’nde; yerli, yabancı şefin yanı sıra gastronomi sektörünün önde gelen temsilcileri yer alıyor. 10-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Gastroantep Hasat Günleri’ ile gastronominin Başkenti olan Gazi şehir, geleneksel lokantaları, yerel gıda ürünleri ve zengin kültürüyle Dünya’nın en önemli gastronomi destinasyonlarından biri olduğunu bir kez daha ispatlıyor.

Ünlü şeflerin katılımıyla hasatlar, workshoplar, paneller ve oturumların düzenlendiği ‘Gastroantep Hasat Günleri’ Gastroantep sosyal medya hesapları ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gastroantep resmi WEB sitelerinden canlı yayınlarla da takip edilebiliyor.

Gastroantep Hasat Günleri bu yıl 11 Eylül’de rengi ve lezzetiyle marka haline gelen Antepfıstığı hasadı ve Şire yapımıyla başladı. İki gün boyunca yerli ve yabancı ünlü şeflerin katılımlarıyla workshoplar; “Gastronomi’de Kadın Girişimciliği”, “Gastronomide Yerel Coğrafya’nın Önemi”, “Gastroekonomi Perspektifinden Tarımsal Üretim”, “Otellerde Yöresel Yemek Günlerinin Turizme Katkısı”, “Gaziantep Mutfağında Markalaşmanın Önemi”, “Bölgesel Ürünlerin Zincir Marketler Adaptasyonu” başlıkları ile alanında uzman katılımcılarla paneller ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yer alacağı oturumlarla devam ediyor.

GastroAntep Hasat Günleri’nin destekçileri arasında ise; Kültür ve Turizm Bakanlığı, GAGEV, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, İpek Yolu Kalkınma Ajansı, Metro Toptancı Market, Öztiryakiler, Bonna, White Üniform yer aldı.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın