3 Michelin yıldızlı Reale’nin 20’nci yıl dönümüne özel menüsü yıl sonuna kadar sürüyor!

Cristiana ve Niko Romito, 3 Michelin yıldızlı restoran Reale’nin 20’nci yıl dönümünü ve pandemi sonrası açılışını kutlamak için hazırladıkları özel 20Reale20 menüsü ile yıl sonuna kadar yemek severleri karşılayacak.

20’nci yıl dönümü ile karantina sonrası açılışı aynı güne denk gelen 3 Michelin yıldızlı Reale, 20’nci yıla özel hazırlanan 20Reale20 menüsünü yıl sonuna kadar misafirlerine sunuyor. 2000’den günümüze kadar dünyaca ünlü şef Niko Romito’nun yarattığı en önemli yemekleri içeren 20Reale20, misafirlere gerçek bir lezzet ve tarih yolculuğuna çıkarıyor. 16 Eylül’den 1 Kasım’a kadar, 20Reale20 Sonbahar menüsü, restoranın 20 yıllık tarihi boyunca servis edilen 15 sonbahar yemeğini içerecek. Ardından, 11 Kasım’dan yıl sonuna kadar da menünün kış versiyonu yer alacak.

Cristiana, “Hikayemiz hakkında bilgi edinmek ve 20 yılımızın menüsünü tatmak için bu kadar derin istek duyan insanlardan gelen rezervasyon talepleriyle son iki aydaki kadar yoğun olmadık” dedi. Romito ise, “Her zaman araştırmanın, mutfağın ve genel olarak gastronominin evriminin ana kaynağı olduğuna şiddetle inandım. Günümüzde bir şefin sorumluluğu sağlıklı ve kaliteli yiyeceklere erişim sağlamaktır. Pandemi bizi alışkanlıkları ve klişeleri değiştirmeye, önceden belirlenmiş kalıpları bozma korkusu olmadan yeni yollar keşfetmeye gerçekten zorlaması gereken bir olay”dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın