Fırat’ın incisi Şanlıurfa gastronomi festivaline ev sahipliği yapıyor

Şanlıurfa’nın doğal güzelliğiyle hayran bırakan ilçesi Birecik’te Gastronomi Festivali heyecanı yaşanıyor. 3 gün sürecek olan festivale herkesi davet eden Kaymakam Kadir Duman, “Birecik misafirlerini bekliyor” dedi.

Fırat’ın incisi Birecik’te Gastronomi Festivali düzenleneceği müjdesini İlçe Kaymakamı Kadir Duman duyurdu. Urfa’nın Fırat kenarına kurulu ilçesi olan Birecik, damak çatlatan lezzetlerini Gastronomi Festivaliyle görücüye çıkaracak. Doğal güzelliğinin yanı sıra lezzetli yemek, kebap ve tatlılara da sahip olan Birecik, yöresel lezzetleriyle de öne çıkıyor. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda müjdeyi veren Kaymakam Duman, 3 gün boyunca ilçede sürecek olan festivale ilişkin detayları paylaştı.

“Festivale davetlisiniz”

24 Eylül’de başlayıp 26 Eylül’de son bulacak olan festivale herkesi davet eden Duman paylaşımda, “Gastronominin Beşiği, Fırat’ın İncisi Kadim Şehir Birecik’te; Birecik Yeg, Türes, Birecik Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Kaymakamlığımız destekleriyle düzenlenecek festivale davetlisiniz. Birecik misafirlerini bekliyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın