Ekşi mayanın yeni ustası: Panista

Mahalle fırıncılığının samimiyetini ve güvenini, yeni nesil anlayışla geliştirerek günümüze taşıyan Panista, ekmekten unlu mamullere ürettiği bir dolu çeşit ve ekşi mayadaki ustalığı ile alanında yeni bir dönemin öncüsü oluyor.

Özünü insanın içini ısıtan, yüzünde tebessüm bırakan mahalle fırıncılığının sıcaklığından ve samimiyetinden alan Panista, bu güzel mirası daha modern, daha gelişmiş, daha nitelikli bir versiyonla günümüze taşıyor. Fırıncılık geleneğine sahip çıkan Panista, modern üretim tarzı ve yenilikçi bakış açısı ile ekmek ve unlu mamul tarafındaki lezzetlerinin yeni nesil temsilcisi olarak ilgi uyandırırken, ekşi maya konusundaki ustalığı ile de fark yaratıyor.

Kile A.Ş. grubu bünyesine bağlı olarak 2019 yılının Ekim ayında Akatlar’daki ilk şubesinde hayata geçirilen Panista, ismini Latince’de ekmek anlamında kullanılan “pan” kelimesi ile barista kelimesinin birleşiminden alıyor. Türkiye’deki perakende mahalle fırıncılık anlayışını, hijyen odaklı, yenilikçi ve kaliteli ürünlerden oluşan geniş ürün yelpazesi ve modern ortamı ile yeniden dönüştüren Panista, hikâyesini, bake-off teknolojisi ile her an sıcak ve fırından yeni çıkmış, standardını devamlı koruyan ürünlerle başlatıyor.

Dumanı üstünde, taptaze Panista ekmekleri

Ekmek yapma işini çok önemseyen Panista, çeşitliliği ile müşterilerinin her ihtiyacını karşılıyor. Bununla da kalmıyor, günümüzün nitelikli ve kaliteli beslenme anlayışında git gide daha da önem kazanan ekşi maya konusundaki ustalığı ile de hayranlık yaratırken, bu trendin Türkiye’deki en büyük oyuncularından biri olarak da öne çıkıyor. Bununla beraber Panista’daki ürün çeşitliliği; ekşi mayalı ekmekler, atıştırmalık unlu mamuller, börekler, çörekler, kurabiyeler, kekler, soğuk ve sıcak sandviçler, paketli unlu mamuller, tatlılar ve pastalardan oluşuyor. Çeşitlilik sık sık yeni ürünlerle geliştiriliyor. Bununla beraber ekşi mayalı ekmeklerden, çavdarlı, Panista, kepekli, Alman çavdar, karabuğday, köy, tam fırın, Kastamonu, tam buğday, bol tahıllı, Fransız köy bageti, yüzde 100 siyez unlu ekmekleri çok satanlar arasında başı çekiyor. 2021’le beraber yeni eklenen, sadece seçili Panista’larda bulunan tatlılar ve pastalar da dikkat çekiyor.

Her ihtiyacı doğru karşılamak öncelikli hedefleri

Ekmekteki sanatçılığı ve ekşi mayadaki ustalığı ile doğan Panista’da öncelik, her zaman ekmek ustalığını ortaya koyarak nitelikli, kaliteli ve farklı lezzetleri en gelişmiş ve en hijyenik koşullarda sunarak her ihtiyacı doğru karşılamak. Hem üretim tesisi hem de son pişirme yapılan fırınlarda düzenli kalite denetimlerin yapılması, ürünlerin üretiminde en kaliteli ve doğal hammaddelerin kullanılması, üretim tesisi ve fırınlarda hijyene öncelik verilmesi, ekşi mayalı ekmeklerin artizanlığı ve ekşi mayalarının kalitesi, ürünlerin yüzde 90’ından fazlasını Panista’nın kendi üretim tesisinde üretilmesi ve her bir kategori için işinin ehli ustalar ile çalışılması ise alanında farklılığı yakalıyor.

Panista, kendi alanında lider olma misyonu ile herkesin mutfağına nitelikli lezzetleri ulaştırarak ve İstanbul’da daha da büyüyerek, zincirini Türkiye çapına taşıdıktan sonra, yurt dışında da kendini gösterecek hedeflere sahip olduğunu duyuruyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın