Dünyaca ünlü şefler 6 Kasım’da “Design” temasıyla 6. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı her yıl olduğu gibi, bu yıl da dünyaca ünlü şefleri bir araya getirecek. Bu yıl 6 Kasım’da 6.’sı düzenlenecek olan Gastromasa, Türk ve dünya gastronomisi arasında köprü kurmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan ve Türkiye’nin en büyük markalarından olan, dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Türkiye gastronomisi ve turizmine büyük katkı sağlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gastromasa Genel Müdürü Gökmen Sözen, “Bizim için gastronomi beş duyunun birden kullanıldığı; ürünün, yemeğin göze, kulağa değmeden, kokusunu almadan tadılamayacağı; kültürün ve tarihin kalbe dokunmadan anlaşılamayacağı, evrensel bir zenginlik. Biz bugüne kadar Gastromasa’yı bu bütünsel bakış açısıyla hayata geçirdik. 2015 yılından bu yana büyük bir özveri ve çabayla hayata geçirdiğimiz Gastromasa, bugün dünyanın en önemli 5 konferansından biri haline gelmiş durumda. Bu başarıda gerek ülkemizin gastronomik zenginliği gerekse yerel ve uluslararası paydaşlarımızın katkısı çok önemli bir rol oynadı” dedi.

Özellikle gastronomi sektörünü derinden etkileyen COVID-19 pandemi süreciyle birlikte hepimizin hayatlarında köklü değişimler yaşandığını belirten Sözen, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kadar önemli bir etkinliği katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz, konuşmacılarımız, sponsorlarımız ve tüm destekçilerimiz için en güvenli şekilde gerçekleştirebilmek adına hem Türkiye hem de dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Pandemi döneminin bir süre daha devam edeceğini ön gördüğümüz için hem paydaşlarımızı riske atmamak hem de Gastromasa’yı hak ettiği coşkuyla daha keyifli, verimli ve faydalı şekilde gerçekleştirebilmek için Gastromasa’nın tarihini değiştirme gereği duyuyoruz.”

6 Kasım 2021 tarihinde yine Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Gastromasa’nın teması “Design” olarak açıklandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın