Divan Brasserie lezzeti, servisi ve kalitesiyle farkını her daim ortaya koyuyor

Divan Brasserie’ler, şeflerin imza yemeklerini mevsime göre değişen menülerle misafirlerine sunuyor. Mutfaklarında uluslararası tanınırlığa sahip şeflerin yer aldığı Divan Brasserie’lerinin bu yıl gastronomi sahnesine getireceği yenilikleri Divan Grubu Restoranlar, Kafeteryalar ve Stadyumlar Müdürü Cem Doğan’dan dinledik.

Misafirlerinin memnuniyetini ve mutluluğunu her zaman öncelik olarak gören Divan, pandemi döneminde de misafir  taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için bir takım yenilikler uyguladı. “Divan Delivery” adı altında paket servis hizmeti vermeye başlayan markanın ambalajları da geri dönüşümlü ve plastikten tamamen arındırılmış malzemelerden tasarlandı. Cem Doğan; “Misafirlerimiz Divan Delivery’nin geri dönüştürülebilir, plastik içermeyen paketleri ve tamamen pirinç unundan üretilen çatal, bıçak ve kaşık servis takımları ile doğaya duyarlı, aynı zamanda şık dokunuşlarla hazırlanmış Divan lezzetlerini evlerinde güvenle tüketebiliyor. Paket gönderilen yiyeceklerimiz, ısı etiketlerimiz sayesinde sıcaklık seviyelerine göre, lezzetlerinden bir şey kaybetmiyor.  ‘Divan Demek Güven Demek’  mottomuzdan da yola çıkarak, tüm tasarımları ilk açanın misafirlerimizin kendileri olacak şekilde çalıştık.” diyor.

“Lezzetlerimizi deneyimlemek misafirlerimize oldukça keyif veriyor”

Divan Brasserie’nin geniş menüsünde, misafirler tarafından en sevilenlerin ve menünün demirbaşı haline gelmiş lezzetlerin; zeytinyağlılar, Divan şinitzel, ağır ateşte pişmiş dana kürek, Divan pizzaları ve lazanya olduğunu söyleyen Cem Doğan, son dönemde Divan Executive Chef’i Giancarlo Gottardo’nun özel risotto ve makarnalarının da çok ilgi gördüğünü belirtiyor. “Mevsime ve damak tadına göre lezzetlerimizin hepsini deneyimlemek misafirlerimize oldukça keyif verecektir. Buna ek olarak süreli konsept menü çalışmalarımızdan hamsi günleri, çorba günleri, enginar günleri ve nicelerini misafirlerimiz kaçırmak istemeyecektir” diye ekliyor.

“’Divan = güven’ standartlarında tüm tedbirleri alarak farkımızı görünür kılıyoruz”

Doğan, Divan Grubu restoranlarının ziyaretçiler tarafından bu kadar sevilen ve tercih edilen mekânlar olmasının sebebinin, fine-dining konseptini rahatlık, güven ve kalite ile birleştirmeleri ve daha geniş bir kitleye hitap etmeleri olduğunu söylüyor ve farklarını şu sözlerle özetliyor: “Kaliteli lezzetleri, özel atmosferi ve deneyimsel bir ortamı yaşamak isteyenler için ‘Divan = Güven’ standartlarında tüm tedbirleri alarak farkımızı görünür kılıyoruz” diyor.

Divan’ın en yeni projesi: Pizza Pazzi by Divan

Yakın zamanda, Kalamış Marina’da açılan Maromi by Divan ile, Şef Kenji Kume’nin yorumladığı Japon mutfağının klasik tatları Anadolu Yakası’nda da lezzet severlerle buluşuyor. Divan’ın yine Kalamış Marina’daki en yeni projesi Pizza Pazzi by Divan’ın da müjdesini ilk defa FoodinLife ile paylaşan Doğan “Pizza Pazzi by Divan’da 72 saat dinlendirilen ve ekşi maya kullanılan hamurlardan pizza servis etmeye başladık. Odun ateşinde pişirilen artizanel pizzalarımız şimdiden adından  söz ettirmeye başladı” şeklinde gelişmeleri paylaşıyor.

 

Son dönemde yeme içme sektörünün ciddi bir sınavdan geçtiğini söyleyen deneyimli deneyimli yönetici sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Gelecek daha çok deneyim odaklı, teknoloji ve sürdürülebilirliği öne çıkarabilen, hijyen ve kaliteyle birlikte keyif ve lezzetten de asla ödün vermeyenler için umut vadetmektedir.”

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın