1983Beyoğlu misafirlerine gerçek çikolatanın hazzını yaşatıyor

1983Beyoğlu, karşı konulmaz gerçek çikolatayı mis kokulu kahve konseptiyle birleştirerek Antalya’da hayata geçiriliyor. 2015 yılında 40 metrekare bir mağaza konsepti ile misafirlerini ağırlamaya başlayan ve yoğun talep üzerine 2017 yılında franchise sistemiyle kısa sürede mağaza sayısını artıran 1983Beyoğlu’nu Kurucusu Seda Sezer Şahin’den dinledik.

1983Beyoğlu; Adana, Antalya, Mersin/Silifke, Muğla/Milas, Afyon, Balıkesir, Yalova, Karabük, Konya, Kütahya, Şanlıurfa olmak üzere Beyoğlu’nun tarihi meşhur kırma çikolatasını kısa sürede 15 ilde çikolata ve kahve severlerle buluşturuyor. Marka, Beyoğlu’nun butik sokak konsepti, nostaljik tramvayı, bir parça çikolata ve günün kahvesinin muhteşem birlikteliğini misafirlerinin beğenisine sunuyor.

İletişim Fakültesi mezunu olan Seda Sezer Şahin, İstanbul’da beş yıl boyunca sektörün lider firmalarına medya ve danışmanlık hizmeti sunan bir PR ajansında çalıştıktan sonra evlilik dolayısı ile Antalya’ya taşınıyor. Böyle bir konseptin Antalya’da olmadığını fark eden başarılı girişimci, 1983Beyoğlu markasını kuruyor. Şahin, “Antalya’nın en popüler ve işlek caddesinde yürürken bir tramvay sesi duydum. Bu tramvay sesi bana İstanbul’da toplantılar yaptığım meşhur Beyoğlu çikolatasını hatırlattı” diyor.

1983Beyoğlu’nun yediden yetmişe damaklarda iz bırakan lezzetleri

1983Beyoğlu’nun mağazalarında katkı maddesi içeren paketli bir ürün satışı bulunmuyor. “Bu konuyu çok önemsiyorum” diyen Seda Şahin, tüm çikolatalarının dökme şeklinde, son kullanma tarihi bir ayı geçmeyen tamamen el yapımı ve reçeteleri kendilerine özel çikolatalardan oluştuğunu ifade ediyor. Kitleleri peşinden sürükleyen, yediden yetmişe damaklarda iz bırakan sütlü fındıklı Beyoğlu çikolatası, bitter portakallı drajeler, sütlü bademli Roche’lar markanın en sevilen çikolata çeşitleri arasında yer alıyor. Çikolata çeşitlerinin yanı sıra; eritilmiş gerçek çikolatadan hazırlanan bitter, sütlü çikolata seçeneği ile sunulan sıcak çikolata, taze mevsim meyvelerinden hazırlanan Beyoğlu Kraliçesi, tatlı saksı, Beyoğlu Kule, çikolatalı pizza gibi tatlı çeşitleri de misafirler tarafından sevilerek tüketiliyor. Tatlıların yanında servis edilen içeriğinde salep, keçiboynuzu, menengiç bulunan Beyoğlu kahvesi ise damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor.

“Tüm ürünlerimizin eritilmiş gerçek çikolata ile hazırlanması en büyük farkımız”

Konseptiyle farkını ortaya koyan 1983Beyoğlu’nda ürünlerde katkı maddesi bulunmadığını dile getiren Seda Şahin, “Kaliteli hizmet anlayışımız, güler yüzlü personelimiz ve menüde yer alan tüm ürünlerimizin eritilmiş gerçek çikolata ile hazırlanması en büyük farkımız. Misafirimiz menümüzden sıcak çikolata seçtiğinde servis personelimizin, ‘Sıcak çikolatanızı sütlü mü bitter çikolatadan mı tercih edersiniz?’ diye sorması misafirimizi şaşırtıyor, mutlu ediyor. Sürekli işimizin başında durmamızın başarımızda büyük katkı sağladığını düşünüyorum” diyor.

“Çikolata akademisi kurmak uzun vadeli projelerim arasında yer alıyor”

1983Beyoğlu, 2017 yılından bu yana franchise sistemi ile büyümeye devam ediyor. İlk yurt dışı şubesini Irak Erbil’e açan marka, yurt içinde devam eden başarısını, yurt dışında K.K.T.C, İngiltere, Kanada, Almanya ve Orta Doğu ülkeleri gibi farklı noktalara taşımayı hedefliyor. Şahin son olarak, “Uzun vadeli projelerim arasında çikolata akademisi kurmak da yer alıyor. Yetişkinlere ve çocuklara özel oluşturacağımız çikolata akademisinde çikolata yapımından elde edeceğimiz geliri SMA hastası gibi tedavi ihtiyacı olan tüm çocuklarımıza ulaştırmak istiyorum” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın