n/naka’nın ortakları ikinci Los Angeles konseptini açıyor

İki Michelin yıldızlı n/naka’nın ortakları Niki Nakayama ve Carole Iida-Nakayama ikinci bir restoran açmak için kolları sıvadı. Kaliforniya-Japon tarzında bir izakaya olacak olan yeni restoran Japoncada “dışarısı” anlamında gelen kelimeden alınan ilhamla n/soto adını taşıyor ve pandemi döneminde dışarı çıkmaya olan özlemi gidermeyi amaçlıyor.

Mutfağında şef Yoji Tajima’nın yer alacağı n/soto’nun konsepti, salgın döneminde içine kapanan bireyleri yeniden gündelik hayatın ritmiyle buluşturmak üzere hazırlandı. Restoranın web sitesinde de bu amaca değiniliyor, “n/soto’da tanıdık olanın dışına çıkmayı ve etrafımızdaki daha büyük dünyadan öğrenme fırsatını memnuniyetle karşılamayı umuyoruz.  Yemeğin insanları bir araya getirebileceğine inanıyoruz. Yeni dünyalar açar ve birbirimizi anlamamızı şekillendirir.”

Japon-Amerikan kültürünün en güzel örneklerini misafirlerine sunacak olan n/soto için beklenti büyük. Zira, iki Michelin yıldızlı n/naka’nın ortakları Nakayama ve Iida-Nakayama’nın yine harikalar yaratacağına inanılıyor. n/naka, Food&Wine tarafından dünyanın en iyi 30 restoranından biri seçildi ve Michelin Rehberi’nin 2019-2020 baskısında iki Michelin yıldızı alan altı Los Angeles restoranından biri.

Sosyal Medya'da Paylaşın