Miami’nin en iyi yeni restoranları

Son olarak Michelin tarafından 2022 yılından itibaren yıldız kazandıralacağı açıklanan Miami, geçtiğimiz dönemde Kore mutfağından, İspanyol lezzetlerine pek çok yeni restorana ev sahipliği yapmaya başladı. İşte şehre kazandırılmış en iyi yeni mekanlardan bazıları…

El Turco

Şef Vural Aydoğan’ın hareketli Türk kafesinde sofralar farklı renk, tat ve dokularda yemeklerle dolu. Michelle Bernstein, “Bu küçük dükkânda Türk kahvesinden taze hamur işlerine ve ekmeğe kadar her şey çok lezzetli” diyor. Şef, her şeyi günlük olarak hazırlıyor.

Cote

Girişi bir uzay gemisini düşündüren bir Tasarım Bölgesi binasında bulunan bu Kore et lokantası, Manhattan’daki amiral gemisi gibi yüksek oktanlı bir havaya ve USDA Prime biftek menüsüne sahiptir. Şef Valerie Chang, “Bu yılki favori restoranım” diyor. “Kusursuz konukseverliklerinden keskin aromalı yemeklerine kadar sadece onu getiriyorlar. O koridordan çıkıp restorana girerken heyecanlanmadan edemiyorsunuz ve havayı hissediyorsunuz.” Şef David Shim’in kimchi yahnisi ve janchi somyun Chang’ın en sevdiği yemekler arasında.

Leku

İster bitkilerle dolu açık verandada ister havadar beyaz yemek odasında oturuyor olun, Rubell Müzesi’ndeki restoranın açık havada müthiş bir havası var. Cerveceria La Tropical şefi Cindy Hutson, “Menü beni Bask Ülkesine geri getiriyor” diyor. ” Mikel Goikolea’nın başlangıçlarının yanı sıra bacalao veya confit cod gibi mezeler ve 50 günlük, kuru yaşlandırılmış, kemikli kaburga eti var. Kokteyller, tonik seçenekleriyle fesleğen ve çilek gibi tatlarda yumuşatılmış çırçırlara vurgu yapılarak ilham alınmış.

Luca Osteria

Coral Gables ‘Giralda Plaza’daki bu sıradan yer, makarnasını ciddiye alıyor. Şef Giorgio Rapicavoli, şekilleri kendi bünyesinde yapıyor ve kısa kaburga Bolognese ve mortadella tereyağı ile pappardelle gibi hazırlıklar sunuyor. Yakındaki Orno’nun şefi Niven Patel, restoran hakkında heyecanlı: “Şef Giorgio, benim için önemli olan, taze ve mevsime göre değişen bir menü sunuyor. Makarnanın üzerine limon sosu, 24 aylık parmesan reggiano ve biraz da karabiber serpiyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın