Gastronomi Dünyasının En Önemli Şeflerinden Joan Roca Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Joan Roca gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Joan Roca, El Celler de Can Roca restoranının şefidir ve restoran birçok ödül kazanmıştır, 2013 ve 2015 yıllarında Dünyanın En İyi 50 Restoranı tarafından dünyanın en iyi restoranı seçilmiştir. 2011, 2012 ve 2014 yıllarında ise Dünyanın en iyi ikinci restoranı oldu ve El Celler de Can Roca, 2017 yılında dünyanın en iyi üçüncü restoranı seçildi.

Hem modern tekniklerin hem de geleneksel tariflerin araştırılmasını ima eden avangard tekniklerle birlikte geleneksel mutfağı detaylandırıyor. Kullandığı tekniklerden bazıları Sous-vide, “Parfümle pişirme” ve Damıtmadır. Restorandaki hizmete paralel olarak Joan, La Masia’dan devam eden bir kursu takip eden bir araştırma, yenilik, eğitim ve yaratıcılık ekibine liderlik ediyor.

Düşük sıcaklıkta vakum kontrollü pişirme konusundaki katkıları, muhtemelen 21. yüzyılda hazır mutfak kavramını değiştirmiştir. Kapsamlı eğitim mesleği, 20 yıldan fazla bir süredir aşçılık öğretmeni olarak çalışmasına, Girona Üniversitesi tarafından Honoris Causa Doktoru olarak tanınmasına ve Harvard’daki Bilim ve Yemek kursu gibi farklı üniversite programlarında işbirliği yapmasına neden oldu. 2015 yılında Dünya Ekonomik Forumu’ndan kültürel liderler konseyinin parçası olan bir davet aldı ve kardeşleriyle birlikte Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Programları’nın elçisi oldu.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın