Çemen’s Mutfak ile Yöresel Kayseri Lezzetleri Zorlu Center Eataly’de

Yöresel Kayseri mutfağının Anadolu’da başarılı temsilcisi olan Çemen’s Mutfak, 20 Ekim – 1 Ocak tarihleri arasında Zorlu Center Eataly’de İstanbullular ile buluşuyor. Sınırlı bir sürede İstanbul’un misafiri olacak firma Kayseri mantısından, Tepsi mantısına, yağlamadan, katmere kadar bir çok yöresel lezzetleri geleneksel yöntemlerle günümüz beslenme alışkanlıklarına adaptif ürün yelpazesi ile konuklarına hizmet veriyor.

2010 Eylül ayında Erciyes Dağı yol üzerinde ilk gurme satış mağazasını açan Çemen’s yolculuğuna bu kez İstanbul’da devam ediyor. Kayseri’de yaygın olan geleneksel mağazaların dışına çıkarak, farklı bir anlayışla hizmet sunmayı ilke ediniyor.

Kayserinin yöresel yemeklerini tanıtan, üreten ve müşterilerine kaliteli hizmet veren, sürekliliği olan öncü bir marka olmak için yola çıkan Çemen’s, Kayseri’nin yöresel yemeklerini geleneksel yöntemlerle sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üreterek bu yöresel lezzetleri geleneksel pişirme yöntemleriyle kaliteli ve hijyenik bir şekilde Çemen’s Mutfaklarda misafirlerine tanıtıyor ve tattırıyor.

Çemen’s Mutfak kahvaltı konsepti için danışmanlık aldığı Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor ile yöresel kahvaltıda Türkiye’nin en iyi kahvaltı mekânlarının arasına girmeyi başarır. Sıcak bir ev sahipliğini, ağırlama sanatının gereksinimleri ile bir araya getiren Çemen’s Mutfak yemek menülerinde başlangıçlar için Börekaşı Çorbası ve Kuzu Etli Kuru Bamya Çorbası servis ederken, ara sıcak olarak etli yaprak sarma, paçanga böreği, kâğıtta pastırma ile Kayseri’deymiş gibi hissettirir. Kayseri bağ kültürü ile özleşen tatlar; Kıymalı Yağlama, Yağ Mantısı, Tepsi Mantısı, ana yemeklerinden sadece bir kaçı.

Tepsi Mantısı Hürriyet Gazetesi Dev Gastronomi Heyeti tarafından “Türkiye’nin en lezzetli 100 yemeği arasından 30.” seçildi. Milliyet gazetesinde “Kayseri’de en iyi mantı nerede yenir?” sorusuna cevap olarak yer alan Çemen’s Mutfak, basında ve birçok farklı medya organında başarılarından söz ettirdi.

Sosyal Medya'da Paylaşın