Yerli ve Milli Üretime Milyon Dolarlık Yatırım

Türkiye içecek sektöründe yüzde 11’lik pazar payı ile önemli bir oyuncu konumunda bulunan Oğuz Holding, yüzde yüz yerli ve milli üretimde hedef büyüttü. Yeni yatırımları ile pazar payını her geçen gün artırmayı hedefleyen marka, şu an 103 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Türkiye’nin topraklarının tarıma elverişli olmasının yerli ve milli üretim için büyük avantaj sağladığına dikkat çeken Oğuz Holding CEO’su Enes Örer,5 bin dönümlük meyve bahçelerine yaptıkları yatırım ile günde saatte 100 tonluk üretim gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

Yeni hattımızı devreye alıyoruz
Yerli ve milli sermayesiyle ürün çeşitliliklerini her geçen gün arttırdıklarına dikkat çeken Oğuz Holding CEO’su Enes Örer, “Marka olarak, şu an 5 fabrikası bulunan en büyük içecek üreticilerinden birisi konumundayız. Fabrikalarımızda; gazlı ve meyveli içecekler, vitamin içecekleri, enerji içecekleri, sporcu içecekleri, şerbet, gazoz ve soda gibi pek çok farklı içecek grubunun üretimini yapıyoruz. Şu an ise ekim sonunda Konya’da soğuk kahve hattımızı devreye almak için çalışmalar yürütüyoruz. Tüm üretim hatlarımız, yüzde yüz yerli ve milli üretim yapmasının yanı sıra son teknoloji ile donatılmış durumda. Bu anlamda tüm hatlarda saatte 100 tonluk üretim yapmaktayız” dedi.

Öz sermaye ile yatırım yapıyoruz
Yatırımlarının tamamını öz sermaye ile gerçekleştirdiklerini belirten Oğuz Holding CEO’su Örer, “Marka olarak; içecek sektörüne yeni markalar ve oyuncular kazandırmak, ülkemizde ve dünyada içecek noktasında Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek, ülkemizden dünyaya daha çok markanın ulaştırılması ve son tüketicileri yeni ve farklı tatlar ile buluşturmak hedefi ile tüm içecek kategorilerinde start-up projeleri destekleme kararı aldık. İleri teknoloji ile kurulmuş, yüksek kapasiteli üretim hatlarımızda kendi markalarımızın yanı sıra Türkiye ulusal zincirlerinin neredeyse tamamına özel etiketli üretim gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın