Türkiye’nin ilk vegan margarini: Orkide Vegan

Global bir denge içinde dünyanın geleceğini koruma amacıyla giderek yükselen bitkisel beslenme trendi, sağlıklı gıdalar tüketme bilincinin de yaygınlaşmasıyla tüm dünyada alternatif bir pazar oluşturdu: Vegan-vejetaryen ürün pazarı.

Araştırmalar; 2011 yılından günümüze dünya bitkisel ürünler pazarının %44 büyüdüğünü, bu ürünlerin 2019 yılında toplam 5 milyar dolar cirosal hacme ulaştığını gösteriyor. Her yıl ortalama %10 büyüyen vejetaryen – vegan ürünler pazarının ise 2026 yılında 24,3 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

41 yıldır bitkisel yağ sektöründe faaliyet gösteren Orkide Yağları; sıvı yağ ve zeytinyağları ile bitkisel beslenmeye yönelik ürünlerine vegan margarini de ekledi. V-Label EU sertfikalı Orkide Vegan Bitkisel Margarin, Türkiye’nin ilk vegan margarini olarak bitkisel beslenen veganlar ve vejetaryenlerin yanı sıra sağlıklı beslenme trendlerini izleyen, yeniliklere açık tüm tüketiciler için yepyeni bir margarin olarak satış noktalarında tüketicilere sunuluyor.

Omega 3’ün doğal kaynağı bitkisel yağlardan üretildiği için hem Omega 3 yönünden hem de A ve D vitamini açısından zengin olan Orkide Vegan; çorbadan salataya, sebze ve fırın yemeklerinden hamur işlerine, tatlılara ve kahvaltıda ekmek üstü atıştırmalıklara dek tüm tariflere lezzet ve keyif katıyor.

Trans yağ içermeyen, yumuşak ve sürülebilir bir margarin olan, formülüyle özel olan Orkide Vegan ile bitkisel margarinde artık yepyeni bir dönem başlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın