Eski Yer Yalıkavak’tan sonra Yeniköy’deki yeni adresinde müdavimlerini ağırlıyor!

“Yalıkavak’taki meşhur balıkçı Marina’ya taşınınca, biz bir kaç arkadaşımızla eski yerde kalıp orayı işletmeye devam ettik. Bu yüzden adını Eski Yer koyduk” diyen kurucu emektarlardan Metin Menteş’ten Bodrum’dan İstanbul’a transfer olan ve yeme-içme sektöründe fark yaratan Yeniköy Eski Yer’i dinledik. 

Kendine has özel mezeleri ve deniz mahsulleri ile lezzet tutkunlarının Bodrum’da müdavimi olduğu ‘Eski Yer’, Yalıkavak’tan sonra Yeniköy’deki yeni adresinde misafirlerini ağırlıyor. Konuklarına gerçek anlamıyla bir Ege Balıkçısı deneyimi yaşatan ‘Eski Yer’de şevketi bostandan ahtapota kadar tüm ürünler yerinden temin ediliyor. Eski Yer, Lucis’in Avantgarde Collection başta olmak üzere hizmet sektöründeki 360 derecelik yatırımlarının yeni sayfası olarak Yeniköy’deki Yelken’in yerine açıldı.

Yalıkavak, Eski Yer’in emektarları Yeniköy’de de işin başında…

Bodrum’daki rahat ve salaş balıkçı konseptini Yeniköy’de şık ve şehirli bir Ege Balıkçısı’na dönüştürdüklerini söyleyen kurucu emektarlardan Metin Menteş “Konuklarımıza Boğaz’da gerçek anlamıyla bir Ege Balıkçısı deneyimi yaşatmaya başladık. Müdavimlerin Yalıkavak şubesinde de ev sofralarında misali düzenli ziyaret ettiği markamız Yeniköy’de de aynı konforu sağlamaya devam ediyor. Mekânımızda giriş katı geleneksel oturma düzeni, meze vitrini, açık mutfak, şarap kavı ve tatlı mizanplasına sahip. Orta katı private dining odası ile kalabalık aile-dost buluşmalarını düşünerek kurguladık. Yaz aylarında ise Boğaz manzaralı terasımızda hem yemek servisi hem de lounge alanı olacak” ifadelerini kullanıyor. 

Şef Erkan Özçelik, “Eski Yer’de en çok tercih edilen lezzetler arasında mezelerden; köpeoğlu, şevketi bostan, etli yaprak sarma, cevizli kabak, levrek marin, ara sıcakta; kalamar ızgara, atom patates, karides mantı ve ana yemekte ise kalkan tandır, deniz mahsullü linguine ve limon soslu levrek öne çıkıyor. Mutlu son deyince ise imza tatlılarımız; pişmaniyeli cheesecake, bal badem sufle ve Afyon’da özel olarak üretilen çıtır kabak, Eski Yer’e uğramak için başlı başına sebeplerden sadece biri” diyor. Öte yandan, Eski Yer, Yeniköy mimari tasarımı, mekândaki sanat eserleri, bar bölümü, misafirlerin gruplar halinde ev rahatlığında vakit geçirebileceği özel üst kat alanı ve Boğaz manzaralı terasıyla farklılaşıyor. Misa Mimarlık tarafından dizayn edilen mekânda, çağdaş Türk sanatçılarının eserleri yer alıyor. Bar bölümünde in-house mixolojist ve somellier’in local ve global trendleri takip ettiği mekânda, müzik danışmanı BFA Production. 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın