Ünlü Don Alfonso 1890 restoranı Casa Loma’ya dönüyor

Toronto’nun en beğenilen fine dining restoranlarından biri olan Don Alfonso 1890, bu ay Alfonso ve Ernesto Iaccarino’nun Michelin mutfağıyla şehre göz alıcı bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. 2018’de Toronto Caddesi’nde açılan restoran, İtalya’dan saygın Michelin yıldızlı şefleri ve birinci sınıf tatma menüsüyle misafirlerini büyülemişti.

Toronto Caddesi Covid-19 salgını nedeniyle kalıcı olarak kapatıldı. Ancak Liberty Entertanment Group’tan Nick Di Donato, Don Alfonso 1890’da şehre özel ve benzersiz bir şey olduğunu düşündü ve kalıcı bir yer bulana kadar restoranı pop-up olarak şehre geri getirmeye karar verdi. Casa Loma’nın Toronto’nun ikonik mekanlarından biri olduğunu söyleyen Di Donato, “Don Alfonso için kalıcı bir yer bulana kadar geçici bir yer aradığımızdan, gösterişli odalarıyla Casa Loma’nın Alfonso yemeklerine ev sahipliği yapmak için en uygun yer olduğunu düşündük” diyor. 21 Temmuz’dan itibaren misafir kabul edecek olan Don Alfonso’nun Kasım ayına kadar açık kalması planlanıyor. Sağlık tedbirleri kapsamında restoran 60 kişi kapasiteli olacak.

Dünyaca ünlü Don Alfonso 1890, açıldığı 2018’den bu yana birçok ödülün sahibi oldu. Italy Top 50 tarafından “Dünyanın En İyi İkinci İtalyan Restoranı” seçilen Don Alfonso, La Liste tarafından “Kanada’daki En İyi İtalyan Restoranı” ve  “2020’de Kanada’daki Tüm Restoranların En İyisi” seçildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın