Tuck Coffee işletmecisi Mertcan Karaağaç ile Feast Cake Studio iş birliğini konuştuk

İzmir ve Denizli’deki şubeleriyle her geçen gün hızla büyüyen Tuck Coffee, 3. nesil kahveciliğe getirdikleri özgün yorumla ülke sınırlarını aşıp dünyada bilinir olmayı hedefliyor. Tuck Coffee işletmecisi Mertcan Karaağaç ile marka hakkında merak edilenleri konuştuk.

Tuck Coffee’nin kuruluş hikayesinin İzmir’de katıldıkları bir konferans ile başladığını belirten Mertcan Karaağaç, “Biz Türkler olarak uzun vadeli dünya markaları çıkaramıyoruz. Sektörleri araştırdıktan sonra anladık ki kahve sektörünün daha çok büyüyeceği ve pazar liderinin Avrupa’nın hiçbir ülkesinde Türkiye’deki kadar hızlı büyüyemediğini fark ettik. Bu yüzden dünyada trend olan ve kahvenin bilimine daha çok önem veren 3. nesil kahve markası yaratmak için yola çıktık.”

“Pandamızın sinirli ve havalı bir logosunun olmasının sebebi gülümseyen, şirin bir pandanın kimse tarafından hatırlanmayacağı”

Marka olarak logo yaratım sürecinde tüm dünya tarafından bilinirliği olan bir imge seçmeyi tercih ettiklerini ve pandanın uygun olduğunu düşündüklerini belirten Karaağaç, “Yüzlerce panda logosu görsem de gözümü kapattığımda hiçbiri gözümün önüne gelmiyor demek ki başarılı değiller. Pandamızın sinirli ve havalı bir logosunun olmasının sebebi gülümseyen, şirin bir pandanın kimse tarafından hatırlanmayacağı”

Mertcan Karaağaç, Tuck Coffee olarak menülerinde espresso ve demleme bazlı kahvelerden taze meyvelerden yapılan smoothielere kadar geniş bir yelpazede seçenek sunduklarını belirtiyor. “Özellikle Iced Latte ve Iced Karamel Latte menümüzün amiral gemileri diyebilirim.”

“Feast Cake Studio ile markamıza özel reçete üretebiliyoruz”

Feast Cake Studio ile 3 yıldır çalıştıklarına değinen Karaağaç, özellikle cookiepie, chocoporn, new york cheesecake, çikolata bademli berliner ve cinnamon roll gibi ürünleri aldıklarını belirtti. Feast Cake Studio’nun hızlı bir şekilde sonuç alınabilen kurumsal bir altyapılarının olmasından övgüyle bahseden Karaaağaç, “Genelde kurumsal firmalar biraz hantal yapıda ve sonuç almak çok uzun sürüyor. Satış ekibi ve Ar-Ge arasındaki iyi iletişimlerimiz bizi beraber keşfetmeye ve daha iyi ne yapabilirize götürüyor. Karşılıklı revize reçetelerimizle birlikte en iyi sonucu bulduğumuz an yüksek adette sipariş verip standardı koruyoruz ve markamıza özel bir reçete üretebiliyoruz bu da sizi rakiplerinizden ayırıyor ve tercih sebebi oluyorsunuz.”

“Neyi hayal ettiğimiz anlaşıldığı an bir aile oluyoruz”

Mertcan Karaağaç, “Biz özellikle 18-25 yaş arası kitlenin favorisi haline geldik. Bize özgü tasarımımız, keyifli müzik listelerimiz ve güler yüzlü baristalarımız sayesinde müdavim müşteri oranımız çok fazla. Neyi hayal ettiğimiz anlaşıldığı an bir aile oluyorsunuz ve kopmuyorsunuz. En büyük başarılarımızdan olan Türkiye’nin en genç ve İzmir’in ilk Felis Media Cat ödülümüz bunun bir kanıtı.”

Karaağaç, son olarak Tuck Coffee’nin gelecekteki planlarından bahsetti: “Pandemide yeni bir ürün geliştirme şansımız Tuck Cold Brew çeşitlerimiz. Tamamen koruyucusuz ve renklendiricisiz bir şekilde 18 saat kahveyi demleyerek uzun ömürlü bir ürün yakaladık. Bu ürünümüzü şu an ihracatla dünyaya taşıyor ve aynı zamanda gittiğimiz ülkelerde Master Franchise modelimizle Tuck’ın kuruluş amacı olan dünya markası hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın