TRC American Diner Chef & Owner Ali Dövenci: “Sos yemeğin bir parçası, pakette de bunu sunabiliyor olmak lazım”

Bu ayki Unilever Food Solutions Masabaşı Sohbetleri’nde paket servisi ele alırken, birbirinden eşsiz sosların eşlik ettiği lezzetleri misafirleriyle buluşturan üç işletme şefleriyle bir araya geldik. Bunlardan biri de TRC American Diner Chef & Owner Ali Dövenci oldu. Kendisiyle paket servisteki gelişmeleri, önümüzdeki dönem için beklentilerini ve Hellmann’s yeni Tek Kullanımlık Sos Serisi’ni ele aldık.

Pandemi sebebiyle restoranlarda yemek yeme deneyimi de evlere taşındı. TRC American Diner’ı tasarlarken paket servisi konusunu düşünmediklerini ifade eden Ali Dövenci, “Paket servis farklı dinamikleri olan apayrı bir iş. Azalan işlerimizi biraz da olsa telafi edebilmek adına bu dönemde paket yapmamız kaçınılmazdı. Adaptasyon süreci bizim açımızdan daha da zorlayıcıydı” diyor.

“Bütün menümüzü paket servise açmadık”

Bu süreçte Yemeksepeti Vale ve Getir Yemek’e dahil olduklarını dile getiren Dövenci, paket servisiyle tanışmalarının da yine pandemi sürecinde olduğunu sözlerine ekleyerek, “Bütün menümüzü paket servise açmadık. Bazı lezzetlerin yerinde yenmesi gerektiğine inanıyorum” ifade ediyor.

“Pişmemiş ürün sevkiyatına başladık”

Restoranda yemek yemenin keyifli taraflarından biri de lezzetin restoran atmosferiyle bir araya geldiğinde yarattığı güçlü deneyim oluyor. Paket servisin en büyük eksikliğinin bu deneyimi yaşatmak olduğunu dile getiren Ali Dövenci sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Bir restorana gittiğinizde sadece yemek yemiyorsunuz. Aslında bir deneyim yaşıyorsunuz. Maalesef ki bunların hiçbiri bir paketin içine sığabilecek şeyler değil. Ama evde yemek yemenin de kendince farklı bir deneyimi var. Biz pişmemiş ürün sevkiyatına başladık. Kendi burger’ini bizim malzemelerimizle keyfince pişirebiliyorsun. Öte yandan vazgeçilmez Hellmann’s lezzetleri; mayonez, ketçap, barbekü ve hardal çeşitlerinin porsiyon formatlarda sunulması sunduğumuz lezzete artı bir değer katıyor. Sos yemeğin bir parçası, pakette de bunu sunabiliyor olmak lazım.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın