Tetsuya Wakuda’dan yeni konsept!

Miami merkezli çok konseptli operatör 50 Eggs Hospitality Group, Michelin yıldızlı şef Tetsuya Wakuda ile gelecek yıl hem Las Vegas hem de Singapur’da açılması planlanan yeni bir konsept üzerinde ortaklık kuruyor. Şef/restorancı Tetsuya Wakuda ile yeni konsept, grubun devam eden genişlemesinin bir parçası olacak.

Singapur’daki ünlü restoranı Waku Ghin ve Avustralya’nın Sidney kentindeki Tetsuya’s ile tanınan Şef Wakuda, yeni konsepti Wakuda olarak adlandırmayı planlıyor. 50 Eggs’in kurucusu ve CEO’su John Kunkel, ilkinin Ocak ortasında Singapur’daki Marina Bay Sands otelinde açılacağını ve ABD versiyonunun ilkbaharda Las Vegas kıyısındaki Venedik’te açılmasının planlandığını söyledi.

Kunkel, Wakuda restoranının grubun şimdiye kadar yaptığı en özel konseptlerden biri olacağını söyledi. 50 Eggs, tam hizmet veren Yardbird’ün altı lokasyonu da dahil olmak üzere 12 restoran işletiyor.
Wakuda konsepti üç yıldır hazırlanıyor. Kunkel, “Bildiğim Japonya’yı yansıtan bir Japon konsepti yapmak istedim” dedi. Kunkel, grubun Yardbird’ün bir lokasyonunu da işlettiği Singapur’da Japonya doğumlu şef Wakuda ile tanıştığını ve Wakuda restoranı için bir araya geldiklerini ifade etti.

Yeni açılacak Wakuda’da Kunkel, ana yemek odasının “eski ve yeni Japonya’nın Japon sanatına dayalı bir çarpışması” olacağını ve harika heykeller ve sanatın demirlediği iyimser bir sahne olacağını söyledi. Yaklaşık 250 ila 300 kişilik konseptte bir salon alanı, veranda ve daha küçük bir ayrı omakase odası yer alacak. Kunkel, grubun Wakuda’nın ABD’de veya başka bir yerde olabilecek üçüncü bir yerini planladığını söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın