Six Senses Kaplankaya rezidanslarında tüm yıl dinginliği yaşayın

Sürdürülebilir lüks kavramını, Ege’nin her mevsim başkalaşan büyülü atmosferiyle bütünleştiren Six Senses Kaplankaya, Villa tipi Rezidanslarında sunduğu hizmet ayrıcalıklarıyla konuklarına tüm yıl eşsiz bir deneyim sunuyor.

Six Senses Kaplankaya Rezidansları, gözlerden uzak eşsiz konumu ve huzur veren natürel ortamında konuklarına sürdürülebilir sağlıklı yaşam felsefesini yaşatıyor. Doğa içerisinde özgürce sosyalleşebileceğiniz villa konseptli rezidanslar Six Senses Kaplankaya ayrıcalığı ile sunuluyor. Sağlıklı yaşam üzerine odaklanan aktiviteler ve  sayısız deneyime ek olarak; otel misafirlerine sunulan hizmetlerin dışında özel ayrıcalıklarla farklılaşan üç,dört veya beş odalı rezidanslar, Kaplankaya’nın muhteşem doğasında yılın her mevsiminde bambaşka deneyimlerle misafirlerini bekliyor. Dünyanın en ünlü mimarlarından Carlos Ferrater imzasıyla çağdaşlığın ötesine geçerek, doğallığı ve modernliği birleştiren mimarisiyle Six Senses Kaplankaya Rezidansları göz zevkine ve ruha hitap ediyor.

Ege’nin masalsı doğasında konumlanan Six Senses Kaplankaya rezidanslarında, birbirinden farklı metrekarelerde ferahlık hissini doyasıya yaşayacağınız villa konseptleri sunuluyor. Özel havuzları ve geniş bahçeleri ile siz ve sevdikleriniz için üç, dört, beş odalı olmak üzere farklı büyüklüklerde tasarlanan çevre dostu villalar hafızalarınızda yer edecek manzaraları, ayrılmak istemeyeceğiniz kumsalları, spa & fitness alanları ve gastronomik deneyimler sunan restoranlarıyla tüm yıl Ege’nin güzelliklerine ev sahipliği yapıyor. Sahibi olabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz rezidanslarda, tam donanımlı mutfaklardan iç yemek alanını tamamlayan şık teraslara ve özel ısıtmalı yüzme havuzlarına açılan geniş bahçeler yer alıyor.

Kişiye özel hizmetler…

Villa sahiplerine yönelik concierge, hava ve kara ile deniz ulaşımı, genel temizlik, kuru temizleme, alışveriş ve benzeri hizmetler profesyonel bir ekip tarafından yönetiliyor. Six Senses Rezidansları, kişiye özel hizmetleri ve altyapısıyla konuklarına dört mevsim Ege bölgesinin bütün güzelliklerini Kaplankaya’nın eşsiz atmosferinde sunuyor.

Kaplankaya’nın muhteşem doğasını, huzurlu ve keyifli bir ortamda sunan rezidanslar, dünyanın Yedi Harikası’ndan ikisine; Efes’teki Artemis Tapınağı ve Halikarnas Mozolesi dahil olmak üzere bir çok arkeolojik alana yakın mesafesiyle dikkat çekiyor.

Alışılmışın dışında bütünsel bir wellness deneyimi! 

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management  ve BODPOD’nin yanı sıra, Wellness Screening gibi vücut analiz uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olan resort, bütünsel terapi hizmetlerinde fark yaratıyor. Konuklar; Hindistan, Tayland ve İngiltere gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen, alanında uzman ve dünyaca ünlü terapistlerin uyguladığı; Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.

Konukların uykudan beslenmeye, mindfulness’dan spora kadar her anlamda destek alabildiği merkez, klasik bir SPA’dan çok bir sağlık merkezi ciddiyetiyle konuklarını ağırlıyor. Grotto, kristal buhar odası, yapay yağmur, fin saunası, hidroterapi havuzu, ısıtmalı dinlenme salonları, ayak terapi havuzları, iglo, watsu havuzu, erkekler için hücre terapisi, güzellik salonu, özel hamam ve hidrotermal alan gibi çok çeşitli tedavi ve rahatlama seçenekleri de Six Senses Spa & Wellness merkezinde sunulan hizmetler arasında bulunuyor. Son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış farklı fitness stüdyolarında spinning, kardiyo, yoga ve pilates gibi özel fitness koçları eşliğinde yapılabilen aktivitelerin yanı sıra; basketbol, voleybol ve tenis kortları da spor tutkunları için farklı alternatifler oluşturuyor.

Sağlıklı beslenmek hiç bu kadar lezzetli olmamıştı 

Six Senses Kaplankaya, “Eat with Six Senses” programlarıyla Şef John Bakker imzalı menülerle misafirlerine tatil sonrasında da uygulayabilecekleri sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı sunuyor.

Six Senses Kaplankaya, misafirlerine kendi organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal yiyeceklerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor.

Çocuklar Doğanın İçinde, Çevre Bilinciyle Öğrenirken Eğleniyor 

Six Senses Kaplankaya’da çocuklar için hem otel binası içerisinde hem de kumsalda “Grow With Six Senses” adında iki ayrı çocuk kulübü bulunuyor. Üst düzey hijyen kuralları alınarak ve  sosyal mesafeye uygun olarak çocuklara doğayla ve çevreleriyle bağ kurabilecekleri, çevre bilincini artıracak, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici ve eğlenceli birçok aktivite sunuluyor. Fidan dikmek, çocuk yogası, doğal malzemelerle boyama ve kağıt geri dönüşümü bunlardan sadece birkaçı.

Alchemy Bar’da Kendi Kozmetik Ürününüzü Hazırlayın

Six Senses Kaplankaya’nın en özel noktalarından biri olan ve otelin sağlık katında yer alan Alchemy Bar, yaşam kalitesini yükseltmek için kürler oluşturmak amacıyla malzemelerin ustaca karıştırılmasından doğan simya biliminden ilham alıyor. Burada gündüzleri Six Senses Kaplankaya’nın bahçesinden toplanan çiçekler ve bitkilerle kendi kozmetik ürününüzü hazırlayabiliyor; SPA terapilerinde bu kozmetik ürünlerini kullanabiliyorsunuz. Alchemy Bar, akşamları ise tamamen doğal malzemelerle hazırlanmış kendine özel menüsü ile bir restorana dönüşüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın