Osman Sezener ve Loïc Villemin, Urla’da bir araya gelecek!

Kendi zaman ve coğrafyalarının yaratıcı şefleri Osman Sezener ve Loïc Villemin, özel bir gastronomi etkinliği için bir araya geliyor. Türkiye gastronomisinde kendine önemli bir yer edinen OD Urla ve Michelin yıldızlı Fransız Toya Restaurant, “tarladan sofraya” felsefelerinin ortaklığıyla bu yola çıkıyor. Üç bölümden oluşacak etkinliğin temasını, her iki restoranın şeflerinin de lokal malzemeye duyduğu saygı ve anılarda yer eden tatlar belirliyor.

Bu özel buluşmanın ilk ayağı geçtiğimiz günlerde Toya Restaurant’ın ev sahipliğiyle gerçekleşti. Şef Osman Sezener ve ekibinin Fransa-Faulquemont’a konuk olduğu gecede şefler davetlilere kendi bölgelerinin özgün tatlarını imza yorumlarıyla sundular. Bir hikayenin başlangıcı niteliğindeki bu gecenin devamı ise önümüzdeki günlerde Türkiye-Urla’da gerçekleşecek.

28 Ekim akşamı Şef Loic Villemin ve ekibi, OD Urla’ya konuk olarak, Şef Osman Sezener ile birlikte oluşturdukları benzersiz menüyü ziyaretçilere sunacaklar. Bu buluşmada, coğrafyaların ve mahsullerin kendine özgü oluşları, şeflerin reçetelerine ilham olacak ve her iki restoranın ekibi de mutfakta benzersiz bir performans sergileyecek. OD Urla ve Toya Restaurant’ın o güne özgü bu birlikteliği ise zaman geçse de unutulmaz arasına girecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın