Nitelikli kahvenin Antalya’daki adresi The Sudd Coffee gelenlere rahat bir ortam sunuyor

The Sudd Coffee nitelikli kahveye odaklanmanın yanı sıra kendine has ürünlerle oluşturduğu yiyecek ve içecek menüsüyle, yalınlığı benimseyen bir tasarım altında, kahve severleri rahat ve sakin bir atmosferde bir araya getiriyor. 2017 yılının nisan ayında Antalya’da hayata geçirilen marka, şu an 5 mağazası ile hizmet vermeye devam ediyor. Biz de nitelikli kahvenin şehirdeki en iyi adreslerinden olan The Sudd Coffee’yi Kurucusu Emin Öztürk’ten dinledik.

Emin Öztürk’ün nitelikli kahveye olan ilgisi ve merakı İstanbul-Antalya arasındaki iş seyahatleriyle başlıyor. Özellikle de Almanya, İtalya ve İspanya’ya yaptığı seyahatlerde deneyimlediği nitelikli kahve dükkanları başarılı girişimcinin kahveye karşı olan ilgi ve merakını pekiştiriyor. Emin Öztürk kahveyle olan bu keyifli yolculuğunu şu sözlerle ifade ediyor: “Bu seyahatlerde mutlaka kahve dükkanlarına uğruyor, özellikle dünyanın farklı bölgelerinden çekirdekleri ve işleme yöntemlerini keşfediyor, nitelikli kahve yaklaşımını derinlemesine anlamaya özen gösteriyordum. Zamanla nitelikli kahveye olan ilgim, girişimcilik olgusuna evrilerek, beni sektörde girişimci olma yolunda destekledi. İlk birkaç yıl nitelikli yeşil çekirdekler, kavurma ve tat profilleri, öğütme dereceleri ve demleme yöntemleri, makine ve ekipman çeşitleri, konseptler ve kurumsal kimlik gibi tüm süreçlerle ilgili araştırma ve planlama ile geçti.”

“Kahvelerde özenli manuel demleme teknikleri kullanıyoruz”

Üniversiteden mezun olduktan sonra; İstanbul’da Londra merkezli bir yatırım şirketinde iş hayatına adım atan daha sonra İstanbul merkezli bir yatırım şirketinde devam eden Öztürk şu anda ise ortağı ile birlikte kurucusu olduğu The Sudd markasının yönetimini üstleniyor. Müşterilerin kendileri için doğru tercihte bulunmalarına yardımcı olan, anlaşılır, heyecan verici bilinçli beslenme şekilleri içeren bir menüye sahip olduklarını dile getiren başarılı isim, “Espresso bazlı içeceklerde, nitelikli kahveyi ve onun geniş yelpazesini ön plana çıkararak reçeteler sunarken, filtre kahvelerde farklı bölgelerden çok sayıda çekirdek seçeneği sunarak müşterilerimizin bölgeye ait tat ve aromaları hissetmelerini sağlayacak özenli manuel demleme teknikleri kullanıyoruz. Aynı zamanda detox içecekler, raw çaylar gibi alternatif içecekler, kendi mutfağımızdan günlük sağlık, tazelik ve doğallık vadeden atıştırmalıklar ile glutensiz ve vegan seçenekler içeren bakery ürünleri de servis ediyoruz” diyor.

“Pandemi süreci ile yeni müşteri alışkanlıklarını gözlemlemeye başladık”

The Sudd Coffee mükemmel bir kahve deneyimi sunmayı çok ciddiye alıyor. Bu yüzden kahve çekirdeğinin yaşam döngüsünde geçirdiği tüm süreçlerin farkında olarak, her fincanda aynı özenin gösterilmesi hizmet anlayışının öncelikli ve en önemli parçası oluyor. Bir diğer odak noktalarının ise kahve konusunda yüksek ilgi ve bilgi seviyesine sahip müşteriler ile daha önce böyle bir deneyim yaşamamış müşteri gruplarının lezzet ve atmosfer beklentilerini aynı anda karşılayabilen bir marka algısı oluşturmak olduğunu söyleyen Emin Öztürk sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Pandemi süreci ile ilk odak noktamız yeni müşteri alışkanlıklarını gözlemleyip mevcut kurumsal ve lezzet yaklaşımımızı kaybetmeden karşılayabilmek. Dijitalleşme anlamında e-ticaret, online order ve delivery alanlarında hem teknolojik alt yapı olarak hem de operasyonel yapılanma olarak kendi yazılım ekibimizle çalışmalar yapıyoruz. Bir diğer taraftan Antalya içinde ve dışında, yeni modellere uygun lokasyon arayışımızı da sürdürüyoruz. Geçtiğimiz mayıs ayında 7 Mehmet restoranının işletme sahibi Mehmet Akdağ ile ortaklığımız sonrasında kendisinin tecrübelerinden de faydalanarak, markamızın daha sağlam adımlarla büyümesini hedefliyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın