İŞKUR – İnoksan Kadın İstihdam Projesi başladı!

Türkiye’de mutfağın lideri İnoksan değer katan işlere imza atmayı sürdürüyor. Birçok sektörde olduğu gibi endüstriyel mutfak sektöründe de erkek iş gücünün hakim olmasından yola çıkılarak başlatılan projeyle ülkeye değer katan İnoksan; erkek egemen bir meslekte diğer ülkelerde istihdam edilen kadın iş gücünü örnek alarak 9 kadın çalışanı üretim kadrosuna dahil etti.

Bursa İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan İnoksan Kadın İstihdam Projesi’nde başlangıç olarak istihdam ihtiyacı olan Argon Kaynakçısı (Tığ Kaynakçısı) pozisyonu için iş ilanı çıkıldı. İnoksan tarafından yayınlanan ilanda yalnızca kadın adayların başvurabileceği belirtildi. Gelen başvurulara istinaden yapılan iş görüşmelerinin ilkinde toplu bir görüşme ve dikkat sınavı gerçekleştirildi. Yine bu ilk görüşmede yapılan işe ait görseller ve videolar bilgilendirmek amaçlı adaylara gösterildi. İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık adaylara bu projenin kendisi açısından önemini anlatırken kadın istihdamının İnoksan tarafından değerli olduğunun altını çizdi. Projeye İnoksan Genel Müdür Vekili Onur Altay ve İnoksan İnsan Kaynakları Müdürü Harun Çiçek de büyük destek verdi.

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Bursa İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ve İnoksan yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir imza töreniyle projeye start verildi. Türkmen, özel bir kurum ile İŞKUR arasında yapılan bu anlaşmanın Türkiye’de bir ilk olduğunu vurguladı. İŞKUR başvuru sürecinin ardından adaylar İnoksan bünyesinde gerekli teknik eğitimlerini almaya başladılar. Kadın istihdamına destek sağlamak amacıyla projeyi geliştiren İnoksan, endüstriyel mutfak sektöründe en fazla kadın personel istihdam eden şirket unvanının da sahibi.

Sosyal Medya'da Paylaşın