Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın ‘En İyi Kadın Şef Ödülü’ Tala Bashmi’nin!

The World’s 50 Best Restaurants, Orta Doğu ve Afrika baskısında Tala Bashmi’yi 2022 yılının En İyi Kadın Şefi seçti. Genellikle modern Bahreyn mutfağının sesi olarak anılan Tala Bashmi, Avrupa ve Orta Doğu’daki mutfak kariyeri ve geleneksel yemeklere kattığı modern yorumla dikkat çekiyor.

Gastronomi dünyasındaki kadın istihdamını ve şefleri desteklemek amacıyla verilen ödülün bu yılki sahibi Tala Bashmi, 7 Şubat 2022’de Abu Dabi’de gerçekleşecek törende ödülünü alacak. Bahreyn doğumlu olan Bashmi, İsviçre’de aldığı eğitimin ardından kariyerine Baked by T’de başladı. Grand Hotel Les Trois Rois ve Michelin yıldızlı Prisma’da görev alan Tala Bashmi, Orta Doğu’ya geri dönerek 2017 yılında Fusions by Tala’yı açtı. Dünya standartlarında kullanılan malzeme ve teknikleri yerel Bahreyn yemekleriyle harmanlayan Brashmi, yaratıcılığıyla büyük beğeni topluyor. Bu ödülü Brashmi’ye sunmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen The World’s 50 Best Restaurants İçerik Direktörü William Drew, “Şef Tala, geleneksel yemeklerin çoğunu modernize ederken aynı zamanda dünya çapında Bahreyn mutfağını öne çıkarmaya olan tutkusuyla bu ödülün ruhunu özetliyor” diyor.

S. Pellegrino & Acqua Panna sponsorluğunda düzenlenen The World’s 50 Best Restaurants Orta Doğu ve Kuzey Afrika ödül töreni, 7 Şubat 2022’de Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de gerçekleştirilecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın