Hayal dünyasını gerçeğe dönüştüren asırlık pastane: Pastisseria Escribà

İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Barselona’da adeta çikolatadan tasarladığı sanat eserleriyle uluslararası ün kazanan Antoni Escribà’nın kurduğu yüz yılı aşkın bir pastane olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan Escribà, ortaya çıkardığı muhteşem lezzetleriyle tadanları gönülden fethediyor.

‘İspanyol gastronomisinin ilk avangardı’ ve ‘çikolata büyücüsü’ olarak anılan ünlü çikolatacı Antoni Escribà tarafından kurulan Escribà pastanesi, Barselona’nın en ünlü pastanesi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde dördüncü kuşak işletmecisi Christian Escribà’nın liderliğinde olan, Las Ramblas ve Gran Via’daki mağazaları ile fark yaratan pastane, müşterilerini heyecanlandırmayı, şaşırtmayı, benzersiz ve tekrarı olmayan anlar yaratmayı amaçlıyor.

Çikolata sanatında devrim yaratıyor

Kuruluşu 1906 yılına dayanan hamur işi destanı Escribà, dört nesildir tutkuları pastane ürünlerine dönüştüren, ev yapımı kekler, kruvasanlar, çikolatalar ve bonbonlar konusunda alanında uzmanlaşmış tarihi bir pastane olarak karşımıza çıkıyor. Bir aile işletmesi olan pastane, hayali dünyaları yeniden yaratıyor, yenilebilir mücevherlerin ve yenilebilir dekorasyonların ışıltısı ve zarafetini müşterilerine sunarak onlara büyülü anlar yaşatıyor. Yemeye kıyamayacağınız güzellikteki spesiyalitelerini bir asırdan uzun bir süredir müşterilerine tattıran tarihi pastane, geçmişten bugüne özellikle çikolata sanatında yenilikçi fikirlerle devrim yaratmaya devam ediyor.

110 yılı aşkın süredir tüm müşterilerini şaşırtmayı başaran Escribà, kuruluşunun üzerinden uzun yıllar geçse de yenilikçi tarzını hiç kaybetmiyor ve böylelikle müşterilerinin ilgisini daima dinamik tutuyor. Pastacılığı aynı zamanda bir sanat ve gösteri alanı olarak değerlendiren Escribà ekibi, Barselona’nın en iyi Paskalya keklerinin yanı sıra, imza lezzetleri olan dudak görünümündeki meşhur çikolatalarıyla, gösteriş sahibi pastalarıyla, capcanlı renklerdeki makaronlarıyla ve bu leziz pastane ürünlerinin en güzel eşlikçisi olan kahveleriyle konuklarına keyifli bir deneyim sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın