“Guru Moda’nın ürünleri ön yargıları yıktı ve glütensiz ürünlerin de lezzetli olabileceğini kanıtladı”

İstanbul’da Moda’da hizmet veren Guru Moda, kısa bir süre önce açılmasına rağmen önemli işlere imza attı. Rational’ın mutfaklarında önemli bir destekçi ve partner olduğunu belirten Guru Moda’dan Ilgım Koç ve pasta şefi Hande Yinanç, dergimizin yeni sayısı için sorularımızı yanıtladı.

Moda’da, küçük bir mutfakta başlayan Guru Moda yolculuğu, açılışın hemen ardından dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte kapanmak durumunda kalmıştı. “Bu küresel felaketi fırsata çevirmemiz gerekiyordu. Günlerce umutsuzca ne yapsak diye düşündük, sonra sektördeki glütensiz ürün açığını fark ettik. Bunu da eliminasyon diyeti yaparken tecrübe ettik. Bu diyette tamamen “gluten-free” beslendik. Sonra neden olmasın diyerek, reçete çalışmaya başladık ve şimdi yüzlerce insana ulaştırdığımız onlarca ürünümüz var” diyerek bu olumsuz durumun nasıl üstesinden geldiklerine değiniyor Ilgım Koç.

“Sevgiyle, emekle özveriyle yapılan her işin şifa verdiğine inanıyoruz”

Guru Moda’nın felsefesinin şifalanma üzerine kurulu olduğunu belirten Hande Yinanç, “Biz değdiğimiz her göze, her yüreğe şifa ve mutluluk vermeye geldik. Sevgiyle, emekle özveriyle yapılan her işin şifa verdiğine inanıyoruz. Yeni dünya düzeninde en önemli şey insan! Sağlıklı, kendini seven, bedenine saygı gösteren insan. Bedene saygı da önce beslenmeyle başlıyor. Bu sebeple sektörde motivasyonumuz, sağlıklı, bedene dost, kaliteli ürün üretip, yeni dünya düzeninde gıda sektöründe var olabilmektir” diyerek Guru Moda’nın her şeyden önce sağlıklı bir yaşamın destekçisi olduğunu ifade etti.

Ilgım Koç, bir mekanın kendisi kadar, mekanın bulunduğu çevrenin de önemli olduğunu söyledi. Guru Moda’nın da bulunduğu ve son dönemlerde kazandırdığı mekanlarla popülerliğini artıran Moda semti için ise şunları ifade etti, “Moda İstanbul’da bu işleri layıkıyla yapabileceğiniz en güzel yer. Her şeyin en iyisini yapan mutlaka bir işletme var. Modalı olmak diye bir kavram var, mahalle var, esnaflık var ve hiç bozulmamış kültür var. Son zamanlarda Moda’nın çok daha popüler olma sebebi de ülke olarak samimi her şeye özlem duymamızdır. Samimiyete ihtiyacımız var ve bu da Moda’da bolca var”

“Guru Moda’nın ürünleri ön yargıları yıktı”

Bir mekâna gittiklerinde kendileri ne yemek istiyorlarsa, Guru Moda’da da müşterilerine bu düşünceyle hizmet verdiklerini belirten Hande Yinanç, menüyü oluşturan tüm ürünlerin benzersiz olduğunu fakat özellikle Amsterdam Cookie ve New York Cookie’nin diğerlerinden farklılaştığını sözlerine ekledi, “Guru Moda’nın ürünleri ön yargıları yıktı ve glütensiz ürünlerin de lezzetli olabileceğini kanıtladı.”

“Rational en çalışkan partnerimiz”

Mutfaklarında Self Cooking Center ve ICombi Pro Fırın kullandıklarını belirten Ilgım Koç, “Biz Rational ile bir demoda tanıştık. Demoda Alp şef bize öyle bir sunum yaptı ki, elimizde olsa demodaki cihazı alıp gidecektik. Aynı anda birbirine kokusu karışmadan ürün pişirmek ve her birini kendi saatinde fırından çıkarabilmenin üzerinde bir teknoloji olduğunu bilmek. Bu yoğun üretim yapan bir işletme için ne demek tahmin edebilirsiniz. Özellikle Acıbadem, Altunizade ve Maslak Hastaneleri’ne şube açtıktan sonra işimizi çok kolaylaştırdı kendisi. Kendisi diyorum çünkü o da bir birey mutfağımızda artık. Sabah günaydın deyip hâl hatır sorup, akşam dükkânı kapatırken eline sağlık dediğimiz en çalışkan partnerimiz” diyerek Rational ile olan iş birliklerinden son derece memnun olduklarını ifade etti.

Ilgım Koç ve Hande Yinanç, Guru Moda’nın gelecekte ulaşabilecekleri kadar çok insana ulaşıp emeklerini ve sevgilerini yaymak istediklerine değindiler ve eklediler, “Türkiye sınırlarını aşıp ürünlerimizi yurt dışına taşımayı hedefliyoruz. Bunun için kendimizi geliştirip, yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın