Bonservis Kategori Yöneticisi Murat Karakavak: “Davinci şurupları bütün rakiplerinden ayrışıyor”

Bonservis, gıda ev dışı tüketim kanalında 16 yıldır hizmet veriyor. Sektörde güven kazanan ve Esas Holding iştiraki olarak çalışmalarına devam eden Bonservis, 2021 yılı itibarı ile Davinci Türkiye distribütörlüğünü bünyesine katıyor. Kahve şurubu, sos ve meyve pürlerinin satışına ve dağıtımına başlayan firmayı Bonservis Kategori Yöneticisi Murat Karakavak’tan dinledik.

Davinci şurupları, ithal ürün olmakla birlikte, içeriğinde sadece şeker kamışından elde edilen şeker ihtiva eden, gerçek meyve oranı yüksek, kaliteli ve doğal aromalar kullanılarak üretiliyor. Davinci şuruplarının bir diğer önemli özelliğinin ise sıcak uygulamalarda da yine aynı kaliteyi koruyabilmesi olduğunu belirten Murat Karakavak, “Bu özellikleri ile Davinci şurupları bütün rakiplerinden ayrışıyor. Davinci globalde pazar lideri olan ve ilerleyen günlerde Türkiye’de de adından çok söz ettirecek güçlü bir marka” diyor.

Karakavak, 21 yılı aşkın bir süredir kahve ve içecek sektöründe satış tecrübesine sahip. 2013 yılından itibaren kahve şurubu alanında uzmanlaşan başarılı isim, sonrasında barista eğitimlerine başlıyor ve yeni nesil kahve işletmelerindeki baristalarla edindiği bilgileri paylaşıp, kahve ve şurubun nasıl miks edileceği konusunda eğitimler veriyor. Murat Karakavak, “2021 yılı itibarı ile ise Bonservis Gıda ile distribütörlüğünü yapmakta olduğu çekirdek kahve, kahve şurupları, soslar ve meyve püresi satışlarını daha büyük kitlelere yaymak amacıyla iş birliğimiz başladı” diyor.

“İyi bir kahve doğru kişilerin elinden hazırlanmalıdır”

Kahvenin çok hassas bir içecek ve hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken çok fazla kriter olduğunu ifade eden Karakavak sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Bir kahvenin iyi olabilmesi için öncellikle yöresi ve blend’leri çok önemlidir ancak en önemlisi iyi bir kahve doğru kişilerin elinden hazırlanmalıdır. Davinci şurupları çoğunlukla kahve şurubu olarak bilinse de Davinci ürünleri ile frappe, milkshake, soğuk içecekler ve kokteyller gibi çok fazla uygulama alanı bulunmaktadır. Hedefimiz ise Bonservis Gıda olarak mevcut markalarımız ile birlikte, ürün portföyümüzü tüm Türkiye’de doğru şekilde konumlandırmak.”

Sosyal Medya'da Paylaşın