Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: “Turist sayımızı 2,5 milyona çıkararak 1 milyar dolar ek gelir sağlayacağız”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 50 yıldır ülkede en iyi turizm yapan destinasyonun Bodrum olduğunu söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölge turizmi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bodrum’un tarım, gastronomi ve spor turizmi ile anılması için çalışmalara başladıklarını kaydeden Ahmet Aras, 1,5 milyon olan Bodrum’un turist sayısını 2,5 milyona çıkaracaklarını ifade etti.

Kısa ve orta vadeli hedef 2,5 milyon turist

Tarımla turizmi iç içe geçiren ve spor turizmindeki projelerle önemli atılımlar yapacaklarını ifade eden Ahmet Aras, ‘’1,5 milyona yaklaşan yabancı turist sayımızı kısa ve orta vadede 2,5 milyona çıkararak 1 milyar dolar ek gelir sağlayacağız. Resmi nüfusumuzun 14 katı yabancı turist ağırlayacağız’’ şeklinde konuştu.

Butik konaklama kapasitesi artırılacak

Ekoturizm alanlarında butik konaklama kapasitesini arttıracaklarını söyleyen Aras, köy pansiyonculuğunu teşvik edeceklerini belirtti.  Gastronomi turizmini canlandırmak için lezzet rotaları oluşturacaklarını ifade eden Aras, ‘’Bodrum markalı ürünlerin Türkiye’ye ve dünyaya satış ve pazarlamasını yapacağız. Çiftçinin ve üreticinin turizmden de kazanmasını sağlayacağız. Bu turizm yerel halka toprak ve üretim dışında da iş fırsatları sağlayacak, bölgenin geliri artacak’’ dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın