Baylan’dan 100’üncü Yıla Özel Çikolata

İstanbul’un en eski pastanelerinden olan Baylan, 100’üncü yılına özel çıkarttığı çikolataları müşterilerinin beğenisine sunuyor. Özel metal ambalajlama ile çikolatalar hem sütlü hem bitter çeşitleriyle satılıyor.

Kurulduğu günden bu yana aralıksız olarak hizmete devam eden Baylan, bu sene 100’üncü yılını kutluyor. Beyoğlu Deva Çıkmazı’nda Filip Lenas tarafından “Loryan” adıyla açılan pastane, açıldığı günden itibaren Markiz, Lebon ve Moskova gibi dönemin ünlü diğer pastaneleri ile anılır.

Filip Lenas’ın oğlu Harry Lenas’ın da “ilk” akademisyen pastacı olarak Baylan’ın mutfağına girer. Böylece Baylan’ın adı kadar ünlü, uluslararası tatlı literatürüne girmiş “Kup Griye” tatlısı icat edilir.

Beyoğlu’nda 1923 yılında başlayan Baylan’ın hikayesi; zaman içerisinde İstanbul’un birçok uğrak noktasında mağazalar açar. 

2023 yılı itibariyle 100 yaşını kutlamaya başlayan Baylan pastaneleri, bu yaşı için mağazalarında özel metal ambalajlı, el yapımı sütlü ve bitter çikolataları müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın