SushiCo, Çin Yeni Yılını Kutluyor!

Türkiye’nin ilk ve en büyük Uzak Doğu restoran zinciri olan SushiCo, Su Tavşanı Yılı’nı şubat sonuna kadar kutlamaya devam ediyor. Menüsünde bu dönem için özel anlamlar taşıyan Çin yemeklerini ön planda tutan SushiCo, müşterilerine bir de yeni yıl hediyesi veriyor.

Çin geleneklerine göre, 22 Ocak’ta başlayan 2023 bir kez daha Tavşan Yılı olarak kutlanıyor. Bu yıl diğerlerinden farklı olarak ‘Su Tavşanı Yılı’. Su yılı olduğu için atılan her adımda sezgilerinize güvenmekte çekinmeyeceğiniz bir dönem geliyor.

Bolluğun, bereketin, aile bağlarının ön planda olduğu Çin Yeni Yılı kutlamalarının en özel tarafı ise yemekleri. Tüm ailenin bir araya geldiği yemeklerde mutlaka Çin mantısı, buharda balık, Çin böreği bulunuyor. SushiCo şubelerindeki menünün de çok tercih edilen seçeneklerinden olan bu yemeklerle kutlama yapmak isteyenler kendi yeni yıl yemeklerini düzenleyebilecek.

Bu dönemde yemekler de pozitif değerleri sembolize ediyor. Örneğin, noodle’ın içindeki karides, zenginlik ve şans getiriyor. SushiCo’nun karidesli noodle’ı çok iyi tercih olabilir. Sadakatin simgesi ise ördek. SushiCo’da 5 farklı ördek yemeği mevcut. Yeni yıl zamanı bütün balık pişirmek ailenin bütünlüğünü, uzun noodle ise uzun ömrü temsil ediyor.

Çin Yeni Yılı kutlamaları kapsamında SushiCo 28 Şubat’a kadar 450 TL ve üzeri paket siparişlerde Çin böreği hediye ediyor. Ayrıca SushiCo uygulaması veya web sitesi üzerinden verilecek siparişlerde Çin böreği ücretsiz.

Sosyal Medya'da Paylaşın