Unilever Food Solutions, 7 Mehmet ile Geleceğin Menülerini Tasarlıyor!

Unilever Food Solutions’ın Türkiye için belirlediği; “Karşı Konulmaz Sebzeler, Gelenekten Geleceğe Lezzetler, İyi Hissettiren Yiyecekler, Düşük Atıklı Menüler ve Lezzet Şoku” trendleri; 6 Mayıs’ta Antalya’da 7 Mehmet’in şefi Mehmet Akdağ tarafından lezzetli tabaklara dönüştü.

Akdenizin inci kenti Antalya’da her gün hem dünyadan hem de Türkiye’den yüzlerce misafiri ağırlayan şefler ve işletmecileri, 7 Mehmet’in eşsiz lezzetleriyle buluşturan, Unilever Food Solutions Geleceğin Menü Trendleri Etkinliği’nde bir araya getirdi.

1937’den beri Türkiye ve dünyadan önemli isimleri ağırlayan 7Mehmet, sektördeki öncülerin yanı sıra basın ve diğer sektör temsilcileri de katıldı. Bu etkinlik, sadece lezzetleri deneyimlemekle kalmayıp, aynı zamanda sektördeki yenilikçi ruhu ve iş birliğini kutlayan bir platform oldu.

“Bugün yanındayız, yarına hazırız” mottosuyla hareket eden hem şefler hem de işletmeciler için daima doğru çözümleri arayan Unilever Food Solution, şeflerin özgür ve yaratıcı ruhunu bugünden yarının tabaklarına bırakmasını sağlıyor.

Gecenin ilham dolu lezzetlerinin arasında

“Gelenekten Geleceğe Lezzetler” trendini menüde “Kulaklı Çorba/Elmalı Eriştesi” olarak yorumlandı. Yemeğin, kişilerin fiziksel, zihinsel, duygusal ve toplumsal sağlığına katkı sağlayacak şekilde bütüncül bir amaçla tasarlandığı “İyi Hissettiren Yiyecekler” trendine ise “Yeşil Erikli Kuru Cacık/Taze İç Bakla Favası” olarak menüde yer veren şef Mehmet Akdağ, sebzelerin tabakların merkezine yerleştiği vurgulanan “Karşı Konulmaz Sebzeler” trendini “Enginarlı Bademli Pirinç Pilavı” yorumuyla sundu.

Daha önce uyumunu görmediğiniz yaratıcı lezzet kombinasyonlarıyla “Lezzet Şoku” trendini “Çilekli Oğlak Bodigo/Oğlak Köftesi/Hibeş/Portakallı Keşkül” ile sunarak davetlilere sıra dışı bir lezzet deneyimi yaşatan şef, mutfaklarda sıfır atık felsefesini destekleyen “Düşük Atıklı Menüler” trendini “Karidesli Kuru Fasulye Piyazı” tabağı ile Mehmet Şef şahsına münhasır tarzını ortaya koydu.Gecede büyük beğeni toplayan tabaklara imza atan 7 Mehmet Restoran’ın 3. nesil şefi ve işletmecisi Mehmet Akdağ: “Kurulduğumuz 1937’den bu yana Akdeniz coğrafyasının en taze ve en doğru ürünleriyle, lezzeti her gün daha yukarı taşımak için mutfağa giriyoruz. İki yaşından beri bulunduğum bu mutfakta sade ama derin lezzetler yaratmak için çalışırken yeniliklere hep açık olduk. UFS’nin 2 yıldan beri imza attığı Geleceğin Menüleri Trend Raporu, sektörümüzde var olan sorunlara çok iyi cevap veren, dolu dolu bir kaynak. Farklı kültürlerden gelen 1600’den fazla şefin öngörüsü bizlere mutfakların geleceği hakkında yol gösterirken, yeni bakış açıları sunarak her tabağa ilham oluyor. Bu akşamki menüde yer verdiğim her lezzet 7 Mehmet’in felsefesiyle harmanlanmış, trendlerle ve UFS ürünleriyle bütünleşmiş renkli bir harmoni” olduğu belirtti.

Unilever Food Solutions Türkiye Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz ise; “UFS olarak çalışmalarını hayranlıkla izlediğimiz, Türk mutfağının kilometre taşlarından kabul edilen 7 Mehmet Restoran’da gerçekleşen bu akşamki etkinlik, bizlere ne kadar doğru bir çalışmaya imza attığımızı bir kez daha gösterdi. Öncelikle, Unilever Food Solutions ürünleri ve markalarının, her tabağa mükemmel şekilde entegre olan lezzetli ve çözüm odaklı ürünler olduğunu burada birlikte deneyimledik. Sonrasında ise uzun çalışmalarla oluşturulan Geleceğin Menüleri Trend Raporu, 7 Mehmet Restoran’ın mutfak felsefesiyle harika bir uyum sağlayarak doğru yolda olduğumuzu yine bize gösterdi. Geleceğin Menüleri Trend Raporu’nu yayınlamamızın amacı da buydu; şefleri tutkuyla yaptıkları mesleklerinde özgürleştirmek ve onlara bu trendlere uygun menüler hazırlarken profesyonel ve yüksek kaliteli ürünlerimizle destek olmak. Böylelikle şeflerimize farklı bakış açıları kazandırıyor ve geleceğin menülerini oluştururken onlara ilham kaynağı olmaya devam ediyoruz. Geleceğin Menüleri Trend Raporu’nun yansımalarını ve etkilerini farklı etkinliklerde görmeye devam edeceğiz” sözlerinde bulundu.

Sosyal Medya'da Paylaşın