Antalya’nın ilk karma projesi Fenix Center’ın çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

İçerisinde AVM, otel ve konut bulunan Antalya’nın ilk karma projesi Fenix Center, Konyaaltı Liman bölgesinde inşa edilecek. Yüzde 40’ı aşan satış başarısı yakalayan projenin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

2023 yılında bitmesi planlanan Antalya’daki Fenix Center, temeli atıldıktan iki ay sonra yüzde 40’ı aşan satış başarısı yakaladı.

İlk katlarından itibaren Akdeniz manzarası ile öne çıkan karma projenin Almanya, Rusya, Birleşik Krallık ve İsveç gibi ülkelerden alıcıları bulunuyor. 1000 kişiye iş imkanı sağlayan proje tamamlandığında da 500 kişiye de daimi istihdam yaratacak.

Antalya’nın Konyaaltı sahili, liman bölgesinde yapımına önceki ay başlanan “Fenix Center” projesi iki ayda yüzde 43 satış rakamına ulaştı.

Antalya’nın ilk karma projesini hayata geçirme vizyonu ile yola çıkan Fenix Yapı’nın ustalık eseri olarak tanımladığı Fenix Center, bünyesindeki suit otel, fashion mall ve rezidans daireleriyle görücüye çıkmıştı.

Temeli 1 Eylül’de atılan proje henüz ulusal lansmana çıkmadan yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu. Proje hakkında İstanbul’da basın mensuplarına bilgi veren Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi, projeyi şöyle anlattı:

“Sadece Antalya’da yerel medyaya bir duyuru yapmamıza rağmen ilk günden itibaren projemize büyük ilgi var. Rezidans dairesi olarak satışa koyduğumuz 100 civarındaki ünitenin 43 tanesini şimdiden sattık. İnşaatı yeni başlayan ve pandemi belirsizliğinin yaşandığı bir dönemde bu satışlar bizi memnun ediyor.

Metrekare bazındaki satış oranımız ise yüzde 50’yi buldu. Türkiye’den alıcıların yanı sıra başta Avrupalılar olmak üzere dünyanın her tarafından yatırımcıya satış yapıyoruz. Almanya ve Rusya gibi güneşe hasret ülkelerden gelen müşterilerimiz kadar İsveç, Londra ve Körfez ülkelerinden alıcılarımız var.”

Sosyal Medya'da Paylaşın