Gerçek bir kahve tutkusunun izinde: Kronotrop Coffee Bar & Roastery

Açıldığı günden bu yana nitelikli kahve konusunda uzmanlıklarını giderek artırarak kısa bir sürede büyük başarı yakalayan Kronotrop Coffee & Roastery, seneler içerisinde Türkiye’nin pek çok şehrinde kahve severlere gerçek bir kahve deneyimi sunmaya başladı. Kahve içmeden güne başlayamayanların ilk duraklarından biri olan Kronotrop Coffee Bar & Roastery’in enfes kokulu kahve macerasını Pazarlama Yöneticisi Merve Çakar’dan dinledik.

Kronotrop Coffee & Roastery, tutkulu kahve macerasına 2012 Galatasaray’da bir dükkânda başlıyor. 8 senenin sonunda ise 14 dükkânlı büyük bir aileye dönüşen Kronotrop, başarı ile dolu geçen senelerin ardından Türkiye’de nitelikli kahve denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri haline geliyor. Kronotrop Coffee Bar & Roastery’nin Pazarlama Yöneticisi Merve Çakar, Kronotrop’un tutkusundan ve başarısından bu sene de bir şey kaybetmediğini belirterek, “Kronotrop, pandemi sürecinin olumsuz etkilerine rağmen de büyümeye devam ediyor. Kısa zaman içerisinde 4 yeni şubemizi daha açmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diyor.

Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş kahveler

Misafirlerine sınırsız bir kahve deneyimi sunan Kronotrop’un hasat dönemlerine bağlı olarak dünyanın dört bir yanından özenle seçtiği kahve çekirdeklerini misafirlerine sunduğunu belirten Çakar, “Kahvelerin kendi aromatik yapılarını kaybetmeyecekleri en doğru süreleri bulup kavuruyoruz. Böylece domates kurusundan, çikolataya kadar oldukça geniş tadım notları elde ediyoruz” diyor ve ekliyor, “Kronotrop kahveleri genel olarak asitik yapılarını koruyan aromatik kahveler. Yine de bu oranlar kahve çekirdeğinin geldiği bölgeye göre oldukça değişebiliyor.”

Geniş menüsü ve lezzetleri ile her damağa hitap eden Kronotrop

Her bir kahvesinin zamanla kendi hayran kitlesini oluşturduğu Kronotrop, her isteği karşılayabilecek geniş bir menü ile misafirlerine sınırsız hizmete devam ediyor. Kronotrop, tatlı çeşitlerinin ve sandviçlerinin yanı sıra glutensiz ve işlenmiş şekersiz seçenekleri ile de her bir misafirine sesleniyor. Yakın bir zamanda yeni bir konsepti müjdeleyen Çakar, “Eatery konseptli Kronotrop dükkanlarımızda Brunch servisine başlıyoruz. Oldukça lezzetli kruvasanlar, bowl’lar, yumurta çeşitleri gibi zengin bir menümüz olacak” diyor.

“Biz işimizi gönülden iyi yapmaya çalışıyoruz”

Kahveyi gerçek bir tutku meselesine dönüştüren Kronotrop, misafirlerine gerçek bir kahve deneyimi sunabilmek için sadece en iyi çekirdeklerle ve en doğru yöntemlerle çalışıyor.

Çakar, “Biz işimizi gönülden iyi yapmaya çalışıyoruz. Sadece iyi ürüne değil, müşterilerimizin dükkanlarımıza geldiklerinde baristalarımız ile sohbet etmelerini de önemsiyoruz. Müşterilerimizin bizi bu konuda fikir alışverişi yapabilecekleri bir arkadaşları gibi görmesi çok önemli” ifadelerini kullanıyor.

Kaliteyi sunarken doğaya saygı duymayı unutmuyor

“Hedefler büyük” diyor Kronotrop Coffee Bar & Roastery’nin Pazarlama Yöneticisi Merve Çakar ve yeni ‘Eatery’ konsept ile 4 yeni şubenin dışında uzun zamandır sürdürülebilirlik projelerinin üzerinde çalıştıklarını vurgulayarak sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Çekirdek paketlerimizden, karton bardaklarımıza, peçetelerimizden, çatak-bıçak kılıflarımıza kadar dükkân içerisinde kullandığımız malzemeleriz %100 geri dönüştürülebilir materyallerden üretiliyor. Zaten bir süredir plastik pipet yerine kağıt pipet kullanıyorduk. Tüm ürünlerimiz kullanıma hazır olduğunda bu projemizi daha detaylı duyuracağız.”

Sosyal Medya'da Paylaşın