Amavi’de Zeytin Ağaçlarının Arasında Yeni Yıla Merhaba

Alaçatı’da zeytin ağaçlarının arasında yer alan Amavi, Ege ve Akdeniz’in doğasından, binlerce yıllık deniz kültüründen ilham alarak hazırladığı özel yılbaşı menüsü ile yeni yılı karşılıyor!

Doğanın, denizin, toprağın verdiği her ürünü özveriyle ve saygıyla işleyerek, bazen aylar süren bekleyişlerin ardından, bazen dalından, tarladan, denizden sofraya direkt ulaşan bir deneyimle sunan Amavi, yılbaşına özel menüsü ve unutulmaz bir eğlence vaat eden programıyla yeni yıla hazır!

Mevsimsel ve yerel ürünlerle denizi hissetmeye olanak sağlayan Amavi mutfağından yılbaşına özel menü için hazırlanan tabaklar arasında Ceviche, Ahtapot Salata gibi Amavi’ye özel başlangıçların yanı sıra klasikler de yer alıyor. Yeni yılı karşılamanın coşkusunun yaşanacağı gecede ara sıcaklarda ise Amavi’nin en sevilen tabaklarından Lobster Pişi ile Gambas ve denize ulaşan sofraların olmazsa olmazı Izgara Kalamar dikkat çekiyor. Yılbaşı kutlamasına en çok yakışan ana yemeklerde ise Amavi mutfağından Izgara Kaya Levreği ve Kısa Dana Kaburga seçenekleri bulunuyor. Amavi’nin unutulmaz tatlısı Sophie de elbette yılbaşı menüsünde yerini alıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın