AGYİD Başkanı Zeki Özen: “Elimizden gelenin fazlasını yaparak süreci iyi yönetmeye hazırız, dayanacak gücümüz kalmadı”

Yeme-içme sektörü pandeminin başından bu yana zor günler geçiriyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ikinci kez daha uzun süreyle kapalı kalan işletmeler, çıkacak müjdeli kararı bekliyor. Sağlık Bakanlığı’nın gündemine aldığı yeni “İl ve ilçeye özel serbestlik” formülü ile vaka sayılarının azaldığı illerde yeme-içme işletmeleri faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edecek.

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre; süreci başından beri takip eden, ve sektörün sesi haline gelen Antalya Gastronomi Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı Zeki Özen son durumla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kötü örnekler elbette olabilir. Ama biz elimizden gelenin fazlasını yaparak süreci iyi yönetmeye hazırız. Çünkü dayanacak gücümüz kalmadı. Hiçbir şey yapamazlarsa uzun bar masaları ile açık havada hizmet verelim. ABD bunu yapmaya başladı. Antalya’nın iklimi uygun. Kurallara uyalım kepenklerimizi kaldıralım. Ayrıca yeni bir vergi yapılandırması talebimiz var. İş yapamadan taksit ödemeleri geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir düzenleme ile esnafa nefes olmalı. Aksi halde dükkanları açar açmaz vergi yükü altında eziliriz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın