Unilever Food Solutions Masabaşı Sohbetleri’nde bu ay Unilever Professional’ı konuştuk

Temizlik kavramının her geçen gün daha fazla önem arz ettiği günümüzde, pazara hızlı ve iddialı bir giriş yapan Unilever Professional, Masabaşı Sohbetleri’nin bu ayki konuğu oldu. Unilever ekibinde Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz ve Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi ile işletmelere sağlanacak kolaylıkları, profesyoneller için özel olarak formülize edilen ürün portföyünü ve perakendedeki tecrübelerini ev dışı tüketime nasıl yansıtacaklarını konuştuk.

Unilever Professional’ın iletişim stratejisinden bahseden Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, “Hem ürünlerin kullanım alanlarını hem de kullanım talimatlarını hedef kitlemize çeşitli içeriklerle aktarıyoruz” diyoruz.

Yıllar içerisinde “Cif’lemek” teriminin hayatımızın bir parçası haline geldiğini, evlerimizde uzun yıllardır güvenle kullandığımız lider temizlik markaları Cif ve Domestos’u profesyonel temizlik kategorisine göre yeniden ve daha güçlü bir şekilde formülize ettiklerini belirten Tokgöz, “Daha fazla kullanım kolaylığı ve daha yüksek performans sağlayan seçeneklerimizle işletmelerin farklı noktalardaki temizlik problemlerine kesin ve kalıcı çözümler getiriyoruz” diyor.

“Yazılı içerikler aracılığıyla profesyonel temizlikte sıkça yaşanan sorunları ele alıyoruz”

Ürünlerin hem kullanım alanlarını hem de kullanım talimatlarını hedef kitlelerine çeşitli içeriklerle sunduklarını söyleyen Tokgöz, bu alanda özel bir çalışma yürüttüklerini belirtiyor, “Ürün ailemizde yer alan her bir ürünü daha yakından tanımak isteyen işletme sahipleri, satın almacılar ve temizlik sorumluları bu kısa ve açıklayıcı içeriklerle pratik bilgiler ediniyorlar. Aynı zamanda yazılı içerikler aracılığıyla profesyonel temizlikte sıkça yaşanan sorunları ele alıyor ve getirdiğimiz kesin çözümlerle hem temizlik operatörünün hem de işletmecinin hayatına dokunmuş oluyoruz. Bu yazılı içeriklerdeki hikayelerden ilham alan operatörler, ürünü nasıl kullanmaları gerektiğini, kullanım okazyonlarını ve ürünün getirdiği avantajları ilk elden öğreniyorlar.”

“Her alanda uzun süreli hijyen sağlıyor ve zaman kazandırıyoruz”

Daha fazla kullanım kolaylığı ve yüksek performans sağlayan seçeneklerle işletmelerin farklı noktalardaki temizlik problemlerine kesin ve kalıcı çözümler getirdiklerini vurgulayan Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, “Bunu da Domestos Professional Çamaşır Suyu ürünleri ile mutfaktan banyoya her alanda anında ve uzun süreli hijyen sağlayarak, Cif Professional Mutfak ürünleri ile yağları ve kirleri %100 çözüp hızlı durulama ve kurulama teknolojileriyle zaman kazandırarak ve Cif Professional Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici ürünleri ile de hem en zorlu lekelerde bile kusursuz sonuçlar yaratarak hem de kullanım alanlarında hijyen sağlayarak yapıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Unilever Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi, “Portföyümüzü profesyonel temizlik pazarının ve operatörlerinin ihtiyaçlarına göre dizayn ettik”

Son birkaç yılın en hassas konularından biri temizlik oldu. Pandemi sürecinde müşterilerin hijyen beklentilerini karşılamak ve temizlik standartlarını yükseltmek için harekete geçen işletmelerin bu arayışına çözüm ürettiklerini söyleyen Unilever Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi, “Etkili sonuçlarıyla temizlik operatörlerinin hayatını kolaylaştıran bir marka yaratmayı amaçladık” diyor.

Pandemi döneminde işletme ziyaretlerinde tedirginlik yaşayan tüketiciler, yalnızca hijyen konusunda güven duydukları yerleri tercih etmeye başladılar. Virüsün yayılmaması için bilinçlenen tüketici, tüm yeme-içme ve temas noktalarında geçmişe kıyasla çok daha fazla özen gösterdi. Günlük hayatı derinden etkileyen temizlik konusu, işletme sahipleri için de önemini artırdı. Hem temizlik standardını yükseltmek hem de müşteri memnuniyetine katkıda bulunmak isteyen işletmeler yeni arayışlara girdiler. Bu arayışlar temizlik operatörlerine güven verdiği gibi işletmeciye de güven vermeliydi. İşte Unilever Professional tam da bu noktada hayatımıza girdi ve yıllardır son tüketiciye güven veren ürünler, artık ev dışı tüketimde yer almaya başladı.

“Unilever Professional maksimum fiyat/performans dengesi sağlıyor”

Profesyonel Temizlikte Uzman Güç mottosuyla yola çıktık” diyen Unilever Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi, uzmanlığıyla güven veren ve aynı zamanda da etkili sonuçlarıyla temizlik operatörlerinin hayatını kolaylaştıran bir marka yaratmayı amaçladıklarını söylüyor, “Profesyonel temizlikte profesyonel sonuçlar yakalamak isteyen işletme sahiplerini, hızlı ve etkili çözümler sunan, aynı zamanda da maksimum fiyat/performans dengesi sağlayan Unilever Professional ürün portföyümüzle buluşturduk. Portföyümüzü profesyonel temizlik pazarının ve operatörlerinin ihtiyaçlarına göre dizayn ettik.”

“Türkiye’nin en sevilen temizlik markaları”

Pazarın ihtiyaçlarını ve ürünlerin kullanım alanlarını düşünerek ürün ailesini, ihtiyaçlara göre özel olarak dizayn ettiklerini söyleyen Unilever Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi, “Domestos Professional Çamaşır Suyu buna güzel bir örnek olur. Mutfak alanlarında çamaşır suyu kullanma ihtiyacından yola çıkarak, yemek hazırlanan yüzeylerde kullanıma uygun ve patentli teknolojimizle Mutfaklara Özel Çamaşır Suyu’nu çıkardık. Ayrıca dermatolojik olarak test edilen tüm ürünlerimizden oluşan ürün grubumuzda Cif Professional Güçlü Yağ Çözücü de parfüm içermeyen özel formülüyle %100 Cif gücünü profesyonel mutfaklara da taşıyor” diyor. Etkili sonuçlarıyla temizlik operatörlerinin hayatını kolaylaştıran bir marka yaratmayı amaçladıklarını söyleyen Mine Mavi, işletmelerin her zamakinden daha çok dikkat ettiği hijyen ürünlerine Unilever Professional ile çözüm bulduklarını belirtiyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın