Özsüt’ten içinizdeki şefi ortaya çıkaracak atölyeler!

Özsüt, İzmir’in kalbi Alsancak’ta hayata geçirdiği yeni konsepti Özsüt Select ile yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Açık mutfak tasarımı ve canlı üretim deneyimi ile ekmekten çikolataya, pastadan dondurma yapımına kadar birbirinden keyifli ve lezzetli atölyeler düzenleyen marka, şimdi şef olma sırası sizde diyor ve içinizdeki şefi ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Alanında uzman birbirinden değerli şefler eşliğinde gerçekleştirilecek atölyelerde, katılımcılar gerçek bir üretim deneyimi yaşarken, atölye sonunda kendi ürettikleri ürünleri sevdikleri ile paylaşabilecekler. 21-22 Kasım tarihinde ‘Temel Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı’ ile başlayacak olan eğitimler, 5 Aralık’ta ‘Çikolata ile Tanışma’ ve 18-19 Aralık’ta ‘Yılbaşı Tadında Pasta Atölyesi’ ile devam edecek. Select’in atölye serileri, yeni şefler ve yeni lezzetler eşliğinde yıl boyunca devam edecek.

Türkiye’nin 83 yıldır mutluluk tadında ürünler yaratan markası Özsüt, ilk şubesini İzmir’in kalbi Alsancak’ta açtığı yeni konsept mağazası Özsüt Select’te içinizdeki şefi ortaya çıkaracak, birbirinden keyifli atölyelere imza atıyor. Açık mutfak tasarımına sahip Select’in sıra dışı atmosferinde, ekmekten çikolataya, pastadan dondurmaya kadar pek çok lezzetin yapım aşamalarına şahit olacak katılımcıları, lezzetli bir üretim yolculuğu bekliyor. Alanında uzman birbirinden değerli şefler eşliğinde gerçekleştirilecek atölyelerde, üretimi yapılacak olan lezzetin tüm esasları uygulamalı olarak aktarılacak.

Gerçek bir ekşi mayalı ekmek deneyimi 

İlki, 21-22 Kasım tarihlerinde Şef Yusuf Özgür İntepe’nin ‘A’dan Z’ye Temel Ekşi Mayalı Ekmek Atölyesi’ ile başlayacak olan atölye serileri, çikolata ve pasta atölyeleri ile devam edecek. 2 günlük yoğun, ileri düzey bir eğitim ve uygulama ile artisan ekmek yapımının temel tekniklerinin aktarılacağı atölyede, ekmek tutkunları geleneksel fırıncılık ve ekşi mayalı ekmek yapmanın inceliklerini öğrenecek. Atölye sonunda ise katılımcılar, kendi ürettikleri gerçek bir ekşi maya ekmeğiyle evlerine dönmenin gururunu yaşayacak.

Çikolata ile tanışın

Özsüt’ün bir diğer atölyesi ise, çikolata aşıklarına özel, Şef Yeşim Erol ile Çikolata ile Tanışma Atölyesi. Kakao meyvesinin yetiştirilmesi ve çikolatanın kısa hikayesi ile başlayacak olan atölyede, çikolata ile çalışmanın temel becerileri, Beyoğlu, Mendiant ve Dolgulu Çikolata ile beraber Dekorlu Bonbon yapımı deneyimlenecek. 5 Aralık Pazar günü gerçekleşecek olan bu atölyenin sonunda ise, katılımcıları çikolata üretmenin mutluluğu saracak. 18-19 Aralık’ta yine Şef Yeşim Erol eşliğinde ‘Yılbaşı Tadında Pasta Atölyesi’ ile devam edecek olan atölye serileri, yeni şefler ve yeni lezzetlerle yıl boyunca sürecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın